توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
خبرنگاران با انتقادهایشان آستانه تحمل مدیران را بالا ببرند
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۱
استاندار کردستان گفت: خبرنگاران با انتقادات و سماجت هایشان آستانه تحمل مدیران را بالا ببرند.
به گزارش عرش نیوز به نقل از ایسنا؛ عبدالمحمد زاهدی، شامگاه پنج شنبه در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در استانداری کردستان در سنندج، ضمن تبریک روز خبرنگار به همه فعالان عرصه رسانه و مطبوعات استان کردستان، اظهارکرد: روز خبرنگار یادآور روز شهادت شهید صارمی است که نه بر حسب تصادف، بلکه براساس یک برنامه ریزی سازمان‌ یافته توسط گروه طالبان به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

 
وی با بیان اینکه انسان از زمانی که به دنیا می‌آید نیاز به دانستن دارد، افزود: در هر برهه‌ای از زمان اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در جامعه وجود داشته که در دوره‌های اخیر این امر به صورت نوشتاری و دیداری صورت می‌گیرد.

 
زاهدی با اشاره به اینکه در حال حاضر رسانه‌های دیجیتالی و فضای مجازی در امر اطلاع رسانی گوی سبقت را از شیوه‌های قدیمی خبر رسانی ربوده‌اند، عنوان کرد: در شیوه‌های نوین اطلاع رسانی، رفته رفته رسانه‌ها بخش مهمی از انعکاس خبر خود را به تحلیل وقایع و رخدادها اختصاص داده‌اند.

 
وی نیاز جامعه بشری امروز را شنیدن تحلیل اخبار و پی بردن به عمق محتوای خبرها دانست و تصریح کرد: این رسانه‌ها هستند که ذهنیت افراد را نسبت به وقایع روشن می کنند.

 
استاندار کردستان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه باید مدیران از شنیدن انتقاد خبرنگاران استقبال کنند، اعلام کرد: خبرنگاران با انتقادات و سماجت‌هایشان آستانه تحمل مدیران را بالا ببرند.

 
وی با عنوان اینکه بنده نیز خودم همکار شما بوده و در گذشته خبرنگاری کرده‌ام، بیان کرد: من از انتقاد شما خبرنگاران استقبال می‌کنم و آن را کمک به بهبود نواقص و ضعف‌های کار خود می دانم.

 
زاهدی با تاکید بر اینکه از همه خبرنگاران می‌خواهم از دستگاه‌های اجرایی استان انتقاد کنند، ذکر کرد: خبرنگاران باید بدانند که انتقاد کردن دو شرط اساسی دارد که این دو شرط نقد منصفانه و مبتنی بر اخلاق است. وی با عنوان اینکه مردم جامعه نیاز به آگاهی دارند، تصریح کرد: لازمه این مسئله این است که خود افراد اهل رسانه، دارای آگاهی نسبی بوده و افرادی اهل مطالعه باشند.

 
استاندار کردستان تاکید کرد: بنده به صورت جدی پیگیر مسئله بیمه و همچنین مسکن مهر خبرنگاران استان هستم و تا جایی که در استان قابل حل باشد آن را پیگیری می‌کنم.

 
وی در بخشی دیگر از سخنان خود به وضعیت اسف بار کشور عراق و حضور گروه داعش در این کشور اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر 50 هزار نفر از مردم منطقه شنگال عراق آواره شده‌اند و خطر مرگ تدریجی ناشی از گرسنگی آن را تهدید می کند.

 
زاهدی با اشاره به اینکه برای گروه داعش، اهل تسنن، تشیع، عرب، کُرد، غیرمسلمان و مسیحی فرقی نمی‌کند، یادآور شد: امیدوارم که وجدان‌های این انسان‌ها بیدار شود و هرچه زودتر به این جنایت‌های بی سابقه خود پایان دهند.

 
لازم به ذکر است در این مراسم، خبرنگاران استان کردستان قلم خود را به یاد و به نشانه احترام به کودکان و مردم مظلوم و در محاصره شنگال و کوبانی عراق که از سوی گروه داعش مورد تهدید قرار گرفته‌اند، اهدا کردند.
کد مطلب: 294036