توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
بستن زنجیر چرخ در جاده های کوهستانی گلستان الزامی است
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۲
مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان اعلام کرد: به دنبال بارش برف و باران از دیروز(سه شنبه)، جاده های کوهستانی استان لغزنده و برفی بوده و بستن زنجیر چرخ به هنگام عبور از این مسیرها الزامی است.
به گزارش عرش نیوز؛علی بخش رستمی افزود: اکنون در محورهای کوهستانی چهارباغ - توسکستان تا 10 سانتی متر و در درازنو، خوش ییلاق و افراتخته بین سه تا پنج سانتی متر برف باریده است.

وی با اشاره به اینکه هیچ یک از راه های استان مسدود نیست و تردد در آنها جریان دارد، افزود: تیم های راهداری نیز در طول راه ها مستقر و مشغول انجام عملیات راهداری از جمله نمک پاشی و برفروبی به ویژه در محورهای کوهستانی هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان ادامه داد: با توجه به تداوم بارندگی ها و براساس پیش بینی های هواشناسی، هم استانی ها و هموطنان از سفرهای غیر ضروری در این شرایط جوی خودداری کنند.

وی بیان کرد: هموطنان در صورت عزیمت به سفر از طریق شماره تماس 5-0173223131- مرکز مدیریت راه ها و پیامک 1000141 و تلفن گویای 141 از وضعیت راه های استان گلستان مطلع شوند.

رستمی اظهار کرد: به همراه داشتن تجهیزات زمستانی، همکاری با پلیس راه و راهداران و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی نیز از موارد دیگری است که رانندگان باید آنها را مورد توجه قرار دهند.

استان گلستان بالغ بر پنج هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد که بیش از یک هزار و 600 کیلومتر آن برف گیر است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 344139