توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
کنگره سراسری شعر اهل بیت در گلستان آغاز شد
دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۹
کنگره سراسری شعر اهل بیت از صبح امروز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گرگان آغاز به کار کرد.
به گزارش عرش نیوز؛حجت الاسلام علی خیرخواه در مراسم آغاز کنگره شعر اهل بیت اظهار داشت: گام نهادن در مسیر فرهنگ اهل بیت علاوه بر عزم برخاسته از تعهد و ایثار عشق به خاندان اهل بیت(ع) در قالب هنر از صفات برجسته مومنین راستین است.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور افزود: محبت و ارادت به اهل بیت از مشترکات همه مسلمانان و مذاهب اسلامی است و در عصر حاضر که دشمنان و جریان‌های انحرافی به دنبال ایجاد تفرقه و شبهه افکنی بین امت اسلامی هستند، این کنگره می‌تواند تاثیر گذار باشد.

خیرخواه تصریح کرد: کنگره شعر اهل بیت به منظور تقویت وحدت بین مسلمانان با موضوعات توصیف شخصیت و جایگاه پیامبر  و اهل بیت(ع) و اثر آن در تقویت همگرایی و شفاعت و توسل به اولیاء الهی ، عاشورا و نهضت امام حسین در حال برگزاری است.

وی افزود: 447 اثر از 15 استان کشور به دبیرخانه این کنگره سراسری ارسال شده که 120 اثر از آثار رسیده به دبیرخانه کنگره از شاعران اهل سنت کشور و با گویش‌های مختلفی مانند ترکمنی، کردی و بلوچی است.

رییس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور اظهار داشست: 87 اثر از 38 بانوی شاعر کشور نیز در کنگره سراسری شعر اهل بیت عصمت و طهارت شرکت کرده است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 340034