توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار آذربایجان‌شرقی:
یارانه پرداختی در آذربایجان شرقی ۱۱ برابر بودجه عمرانی است
پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۱
استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: امروز یارانه پرداختی در آذربایجان شرقی ۱۱ برابر بودجه عمرانی استان است، ضمن این که در سال‌های گذشته با وجود سیاست کوچک‌سازی، حجم دولت بزرگ‌تر شده است.
به گزارش عرش نیوز؛اسماعیل جبارزاده  در جمع منتخبان شهرستان بستان‌آباد، با تاکید بر این که در دولت تدبیر و امید بنا نیست دولت در همه عرصه‌‌ها وارد شود، اظهار داشت: این دولت یک خزانه خالی را تحویل گرفته و در شرایطی قبول مسئولیت کرده است که امکانات دولت صرف پرداخت حقوق و یارانه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز یارانه پرداختی در آذربایجان شرقی 11 برابر بودجه عمرانی استان است، ضمن این که در سال‌های گذشته با وجود سیاست کوچک‌سازی، حجم دولت بزرگتر شده است.

جبارزاده با اشاره به کاهش قیمت نفت و عدم تحقق درآمدهای پیش‌بینی شده دولت، اظهار داشت: باید انتظارات را از دولت محدود کنیم، گرچه کاهش قیمت نفت نیز فرصتی برای یافتن منابع جدید درآمدی است.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: دولت امروز در دو حوزه امنیت و سلامت با تمام توان وارد شده و اقدامات خوبی را هم انجام داده است، اما در حوزه‌های دیگر منابع دولت پاسخگو نیست و باید مردم وارد عرصه شوند.

وی، توانمند کردن شهرداری‌ها را یکی از راه‌های اداره امور بدون وابستگی به بودجه دولت عنوان کرد و گفت: امروز شوراهای اسلامی باید با همکاری شهرداری‌ها راه‌های جدید کسب درآمد را شناسایی کنند و ما نیز مجوزهای لازم برای این کار را صادر می‌کنیم.

جبارزاده در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که بستان‌آباد ویترین آذربایجان شرقی است، افزود: این شهرستان ضمن این که یکی از مراکز صنعتی استان است، این ظرفیت را دارد که محور توسعه صنعتی استان هم باشد و بستان‌آباد باید خود را برای این ماموریت بزرگ آماده کند.

وی افزود: امروز در شرایطی که مجوز جدید صنعتی در تبریز صادر نمی‌شود، طرح توسعه شهرک صنعتی بستان‌آباد در حال انجام است.

جبارزاده با بیان این که بخش عمده‌ای از گسترش صنعتی آذربایجان شرقی در محور آزادراه تبریز- تهران بر عهده شهرستان بستان‌آباد است، افزود: نباید از نعمت آزادراه تنها برای رفت و آمد استفاده کنیم، بلکه آزادراه باید محور توسعه باشد و چیدمان مراکز توسعه در این محور انجام شود.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر تشکیل ستاد حمایت از سرمایه‌گذاری در بستان‌آباد، گفت: امنیت این شهرستان مانند سایر شهرستان‌های استان در وضعیت مطلوبی است، اما برای جذب سرمایه‌گذار نیازمند امنیت ویژه در فضای سرمایه‌گذاری هستیم.

وی همچنین با تاکید بر تسریع در تکمیل راه‌آهن تبریز- میانه، گفت: با توجه به این که اجرای قطعه بستان‌آباد تا تبریز زمان‌بر خواهد بود، بنابراین باید در اجرای قطعه میانه تا بستان‌آباد تسریع شود تا مردم استان و شهرستان بستان‌آباد بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند.

جبارزاده از اداره کل راه و شهرسازی استان نیز خواست در مورد تامین زمین برای احداث مصلا در بستان‌آباد و همچنین سایر پروژه‌های حوزه راه‌سازی این شهرستان اهتمام ویژه‌ای داشته باشد.

وی با بیان این که تعامل و خوشرویی در برخورد با مردم از خواسته‌های دولت تدبیر و امید از کارگزاران است، افزود: تمام مطالب مطرح شده در این جلسه را خواسته بحق مردم بستان‌آباد می‌دانم و امیدوارم با وحدت، صمیمیت و همدلی مسوولان بتوانیم در خدمت مردم این شهرستان باشیم.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 355731