توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار خراسان رضوی:
سامانه اوقات فراغت خراسان رضوی رونمایی شد
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۲
استاندار خراسان رضوی گفت: با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان، سامانه اوقات فراغت خراسان رضوی رونمایی شد.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان با بیان اینکه جوانان یک فرصت مغتنم برای توسعه و یک ثروت گران مایه اجتماعی هستند،: باید با مدیریت صحیح از ظرفیت جوانان تحصیل کرده و آماده به کار برای پیشرفت استان بهره برد.

وی افزود: در صورت عدم مدیریت صحیح این فرصت اجتماعی به یک تهدید مبدل می‌شود.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه فراغت منحصر به ایام خاصی نیست، اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی دست اندرکار باید زمینه استمرار برنامه‌های غنی سازی اوقات فراغت جوانان را در تمام طول سال در دستورکار قرار دهند.

رشیدیان اوقات فراغت سالم و غنی را زمینه ساز تعالی شخصیت فردی و راهکاری برای ساختن آینده ای هدفمند برای نسل جوان دانست.

وی بر ضرورت مکمل بودن دوره‌های آموزشی با برنامه‌های اوقات فراغت تاکید کرد و ادامه داد: بدین ترتیب زمینه گسترش روحیه نشاط اجتماعی در نسل جوان فراهم می شود.

استاندار خراسان رضوی گفت: رویکرد دولت تدبیر و امید ایجاد جامعه‌ای ایمن، به دور از فقر، فساد و تبعیض و تقویت خانواده‌هایی امیدوار، پایدار و منسجم است.

رشیدیان با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه کشور بر گسترش اعتماد عمومی و استفاده از ظرفیت‌های اجتماعی موجود تاکید ویژه‌ای شده است، اظهار داشت: در همین راستا بهره گیری از توانمندی‌های سازمان‌های مردم نهاد و خیران ازدواج ضروری است.

وی از راه اندازی کلینیک کنترل خشم و مرکز پیشگیری از خشونت با همکاری شهرداری مشهد استقبال کرد و افزود: دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری باید پیگیری‌های لازم در این خصوص را در دستورکار قرار دهد.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به افزایش آمار طلاق در استان خواستار تدوین و اجرای طرح‌هایی با هدف پایداری خانواده‌ها شد و گفت: اقدامات آموزشی برای تحکیم بنیان خانواده‌ها و گسترش فرهنگ ازدواج آگاهانه، آسان و به هنگام در بین جوانان باید مورد توجه دست اندرکاران قرار گیرد.

محمود گلزاری، معاون وزیر ورزش و جوانان در ساماندهی امور جوانان گفت: در وزارت ورزش و جوانان نیازهای جوانان احصا شده و بر اساس یک تقسیم کار منطقی شرح وظایف دستگاه‌‎های اجرایی برای رفع چالش های حوزه جوانان مشخص شده است.

وی از استاندار خراسان رضوی خواست تا اهتمام ویژه ای در برگزاری منظم جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان داشته باشد.


منبع:تسنیم
کد مطلب: 355335