توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
پذیرش قراردادهای کار سفید امضاء در ادله اثبات ادعا در مراجع حل اختلاف ممنوع شد
شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۶
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: پذیرش اسناد و قراردادهای کار سفید امضاء در ادله اثبات ادعا در مراجع حل اختلاف ممنوع شد.
به گزارش عرش نیوز؛«ناصر شیخی» افزود: پیرو بخشنامه اخیر ابلاغی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پذیرش قراردادهای کار سفید امضا و سایر اسناد مربوط به تسویه حساب کارگران که به صورت سفید امضاء تهیه شده باعنوان ادله اثبات ادعای کارفرما در مراجع حل اختلاف ممنوع است.

وی ادامه داد: چنانچه شرکت های پیمانکاری ارائه دهنده خدمات به دستگاه های اجرایی و شرکت های دولتی اقدام به اخذ هرگونه تسویه حساب سفید امضاء یا انعقاد قرارداد با چک سفید امضاء از کارگران کنند، صلاحیت کاری آنها لغو و برای شرکت در مناقصات تایید نخواهند شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی اظهار کرد: این شرکت ها مکلف هستند قراردادهای کار با کارگران خود را به صورت کتبی تهیه و نسخه ای از آن را به پیوست فایل الکترونیکی مربوطه به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال کنند.

در استان مرکزی 300 هزار کارگر در حرفه های مختلف مشغول کار هستند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 345237
 
 


۱۳۹۳-۱۰-۰۶ ۱۶:۱۹:۱۸
ما کارگران فرودگاه مهراباد جمع اوری چرخ دستی حتی قرارداد سفید امضاء هم نداریم حدود 3 ماه که حقوق یه به ما ندادند بیمه مون نمیکنند اگر قانون قاطعانه با پیمانکاران برخورد میکرد پیمانکارها هم به قانون احترام میگذاشتن (61501)