توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
حجت‌الاسلام نبویان:
فتنه 88، اسلام و تئوری ولی‌فقیه را نشانه گرفته بود
سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۰
نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به فتنه 88 گفت: تمام همت غرب برای از بین بردن اسلام و تئوری ولایت فقیه است و فتنه‌ها نیز برای نابودی این دو اصل شکل می‌گیرد.
به گزارش عرش نیوز؛حجت‌الاسلام سید محمود نبویان دوشنبه شب در مراسم «امتداد حماسه» در جمع مردم کرمان اظهار داشت: حضور مردم در 9 دی به وقت و بجا بود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه با طرح این سئوال‌ها که فتنه‌گران دنبال چه چیزی بودند و چرا فتنه روی داد و آیا تقلب شده بود و یا توهم تقلب وجود داشت، اضافه کرد: ملت ایران 35 سال قبل انقلاب کرد، اما آمریکا و دنیای غرب از جان ملت ما چه می‌خواهند.

* آمریکا پشت سر فتنه 88 بود

نبویان افزود: آمریکا 20 میلیارد دلار دارایی‌های ایران را نگه داشته است و تمام خریدهای نظامی ایران در دوران قبل از انقلاب اسلامی را هم انبار کرده و به ایران نمی‌دهد و به شاه نیز پناه داد.

وی تصریح کرد: کودتای نوژه همدان، انواع برخوردها و ترورها، تحمیل هشت سال جنگ و ارائه تسهیلات جنگی به عراقی‌ها و فتنه تیرماه 78 از جمله توطئه‌های دشمنان علیه ملت ایران است.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه در ماجرای تیرماه 78 تاج‌زاده در وزارتخانه بود، گفت: کمیته‌ای هم در وزارت علوم فعال بود و به همین علت مقام معظم رهبری تذکر می‌دهند، مراقب باشید که مبادا کمیته‌ها در وزارت علوم تشکیل شود.

نبویان بیان داشت: در فتنه 88 آمریکا پشت سر فتنه‌گران بود و رجوی و حتی ریگی هم از فتنه‌گران حمایت می‌کردند و از سروش تا گوگوش و سایت‌های رقاصه‌ها دفاع کردند.

وی با بیان اینکه تحریم‌های بسیار شدیدی بعد از فتنه 88 اعمال شده است، اما شما مردم ایران انحصارهای علمی غرب از جمله انحصار هسته‌ای را شکستید، ادامه داد: ما به پیشرفت رسیدیم، اما توطئه‌های دشمنان به‌علت پیشرفت‌های هسته‌ای ما نیست، زیرا بحث هسته‌ای از چند سال قبل مطرح است، اما توطئه‌ها از ابتدای انقلاب اسلامی وجود دارد.

نبویان خاطرنشان کرد: ایران از گردنه‌های دشواری با حمایت ملت و رهبری‌های مقام معظم رهبری عبور کرده است.

* تمام همت غرب برای از بین بردن اسلام است

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در حالی که جهان‌بینی مدرن مطرح بود، اما انقلاب اسلامی جهان‌بینی اسلامی را ارائه داد.

نبویان با بیان اینکه در دانشگاه‌های ما خبری از جهان‌بینی اسلامی نیست، اظهار کرد: امام راحل 2.5 سال دانشگاه را تعطیل کردند، زیرا علوم دانشگاه‌ها در آن ایام به‌درد مردم و نظام نمی‌خورد.

وی با اشاره به اینکه دنیای مدرن در تئوری سیاسی لیبرال دموکراسی است، اما انقلاب اسلامی تئوری ولایت فقیه را ارائه داد که این تئوری دارای برهان عقلانی است، گفت: تمام همت غرب برای از بین بردن اسلام و تئوری ولایت فقیه است و فتنه‌ها نیز برای نابودی این دو اصل شکل می‌گیرد.

نبویان با بیان اینکه قبول داریم در ایران از نظر اقتصادی مشکلاتی داریم و بیکاری وجود دارد، عنوان کرد: اما با وجود تحریم‌ها ایران توانسته به پیشرفت‌های علمی و نظامی خوبی دست پیدا کند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: آمریکا دیگر در منطقه کدخدا نیست و ایران کدخدای منطقه است.

* تهاجم به اسلام از دوره اصلاحات شروع شد

نبویان متذکر شد: در فتنه 88 خاتمی به موسوی نامه نوشت و گفت، تقلب یعنی چی و تقلبی نبوده است، اما جرم خاتمی بیشتر از کروبی و موسوی است، زیرا وی می‌دانست، تقلب نشده است و کشور ما هشت ماه ناآرام بود.

وی با بیان اینکه بعد از فوت امام خمینی (ره)، در دولت سازندگی و دوران اصلاحات روشنفکران غربی به وجود آمدند، اضافه کرد: هر چه حمله علیه اسلام داریم از دوران اصلاحات است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در ایام فتنه 88 شعار جمهوری ایرانی را سر می‌دادند، یعنی اسلام باید برود.

نبویان با اشاره به اینکه در دوران اصلاحات برنامه‌ریزی برای گرفتن و تضعیف جایگاه رهبری آغاز شد، گفت: آنها برای انجام این حرکت اقدام به گرفتن وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی کردند و قتل‌های زنجیره‌ای برای گرفتن وزارت اطلاعات و ماجرای کوی دانشگاه برای گرفتن نیروی انتظامی را راه‌اندازی کردند.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در ماجرای کوی دانشگاه و فتنه 88 اظهار مظلومی کردند، اما رهبر معظم انقلاب اسلامی با تدابیر خود مانع از دست رفتن جایگاه رهبری شدند و آنها نتوانستند موفق شوند زیرا ملت ایران بیدار است.

نبویان افزود: نوکری آمریکا و حمله به اسلام و اصل ولایت فقیه ریشه فتنه است.

منبع:فارس
کد مطلب: 348432