توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون اجرایی اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت ارشاد:
رسانه ها موظف به بیمه خبرنگاران خود هستند
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۴
معاون اجرایی اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مدیر مسوولان و سرپرستان رسانه ها، موظف به بیمه خبرنگاران خود هستند.
به گزارش عرش نیوز؛روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان ' اکبر ملکی' شامگاه دوشنبه در جلسه مجمع فوق العاده خانه مطبوعات استان همدان، اظهار کرد: یکی از سیاست های اصلی معاونت مطبوعاتی کمک به رسانه های شهرستانی و تقویت آنهاست.

وی افزود: این مجموعه با تصویب آیین نامه ها و هدایت یارانه ها به نشریات و موضوعاتی از این دست، در تلاش است سطح کمی و کیفی رسانه ها را افزایش دهد.

وی هدف از ایجاد خانه های مطبوعات به شکل جدید و بر اساس اساسنامه فعلی را کمک به ارتقای مطبوعات و ایجاد یک تشکل صنفی از اصحاب رسانه عنوان کرد تا ارتباط نزدیک و تنگاتنگی با اهالی رسانه داشته باشد.

معاون اجرایی اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت ارشاد کمک به رفع مشکلات و موانع بر سر راه نشریات را از دیگر اهداف پیش رو دانست و افزود: از این رهگذر به دنبال آن هستیم تا بسیاری از تصدی گری هایی که ادارات کل ارشاد در استان ها دارند به خانه های مطبوعات داده شود.

وی خانه های مطبوعات را بازویی برای ادارات کل استان ها عنوان کرد که از طریق آنها می توان مشکلات نشریات استانی را بهتر رفع و رجوع کرد.

ملکی با تاکید بر اینکه مطبوعات می توانند تشکل های دیگری نیز داشته باشند که معاونت مطبوعاتی در این تشکل ها نه تنها دخالتی نخواهد کرد بلکه از آنها حمایت نیز می کند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر هیات مدیره خانه مطبوعات 16 استان انتخاب شده است گفت: انتخابات خانه مطبوعات در هشت استان دیگر رو به اتمام است و شورای مرکزی خانه های مطبوعات با حضور نمایندگان 16 خانه مطبوعات استان ها نیز شکل گرفته است.

معاون اجرایی مدیرکل مطبوعات داخلی هدف از تشکیل شورای مرکزی را سیاستگذاری و برنامه ریزی برای فعالیت خانه های مطبوعات عنوان کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه باید آموزش خبرنگاران به ویژه در شهرستان ‎ها جدی گرفته شود، تشکیل خانه های مطبوعات را در این زمینه نقش آفرین دانست و خواستار توجه به این امر مهم شد.

ملکی تصویب اساسنامه را منشا خیر برای اصحاب رسانه دانست و گفت: یکی از اهداف معاونت مطبوعاتی این است که مدیران مسوول و سرپرستان رسانه ها، موظف به بیمه خبرنگاران خود باشند.

وی تامین امنیت شغلی اصحاب رسانه را رویکرد دیگر عنوان کرد و گفت: نشریه ای که خبرنگاران خود را بیمه نکند به طور قطعً برخورد جدی با آن صورت خواهد گرفت.

معاون اجرایی اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی افزود: اینکه نشریه ای چه تعداد خبرنگار را بیمه کرده ملاک حمایت ما خواهد بود و از سال های آینده یارانه هایی که به مطبوعات داده خواهد شد بر همین اساس است.

ملکی از تهیه پیش نویس دستورالعملی مبنی بر ضرورت بیمه خبرنگاران از سوی روزنامه های سراسری و خبرگزاری ها خبر داد و گفت: آن دسته از روزنامه ها و خبرگزاری ها می توانند نمایندگی داشته باشند که اعضای خود را بیمه کنند.

همچنین در این نشست اساسنامه پیشنهادی معاونت مطبوعاتی در مجمع فوق العاده خانه مطبوعات استان همدان تصویب شد.

به این منظور اساسنامه پیشنهادی معاونت مطبوعاتی، به رای گذاشته شد که از 153 رای اخذ شده، 118 رای موافق و 32 رای مخالف اساسنامه بودند و دو رای نیز باطله اعلام شد.

خانه مطبوعات استان همدان پیش از این پنج دوره انتخابات شورای مرکزی را از سر گذرانده است.


منبع:ایرنا
کد مطلب: 357432