توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
راه اندازی نخستین مرکز مشاوره فرهنگیان کشور در یزد
يکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۲
نخستین مرکز خدمات مشاوره و روانشناختی دانشگاه فرهنگیان کشور روز یکشنبه در مراسمی در پردیس شهیدان پاک نژاد یزد گشایش یافت.
به گزارش عرش نیوز؛معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در این مراسم، ایجاد اولین مرکز خدمات مشاوره و روانشناختی دانشگاه فرهنگیان در یزد را نشانه قابلیت پردیس شهیدان پاک نژاد برای تبدیل به یکی از قطب های این دانشگاه در کشور دانست.

'سید رسول حسینی ' روحیه تعاملی مدیران استان را ستود و اظهار امیدواری کرد: بهره مندی استان از مدیران و تیم موفق آموزش وپرورش بتواند زمینه توسعه همه جانبه دانشگاه فرهنگیان را در یزد بدنیال داشته باشد.

وی به مقایسه خروجی های دانشگاه فرهنگیان با سایر دانشگاهها پرداخت و افزود: خروجی این دانشگاه معلمانی هستند که درنظام تعلیم و تربیت ، تحول آفرین و انسان سازند.

وی ضرورت بهره مندی انسانها از مشاوره را خاطرنشان کرد و گفت: در جامعه هیچکس بی نیاز از خدمات مشاوره نیست و هدف از ایجاد مرکز مشاوره در پردیس های دانشگاه فرهنگیان ارائه خدمات مشاوره ای به دانشجویان ، اعضای خانواده های دانشگاه فرهنگیان و آشنایی دانشجویان با مهارت های مشاوره ای است.

نخستین مرکز خدمات مشاوره و روانشناختی دانشگاه فرهنگیان کشور دارای بخش های پذیرش ، مشاوره های عمومی، انفرادی و مذهبی، روانپزشک و پزشک عمومی است و برای تجهیز آن 250 میلیون ریال هزینه شده است.

در حاشیه این مراسم سالن بدن سازی این دانشگاه نیز مورد بهره برداری قرارگرفت.

این سالن دارای 21 دستگاه ورزشی است و با اعتبار نزدیک به 300 میلیون ریال تجهیز شده است .

همچنین کلاس هوشمند مجهز به 17 دستگاه رایانه، برد هوشمند ، ویدئو پروژکتور و سایر امکانات جانبی با اعتبار 500 میلیون ریال و محل فعالیت انجمن ها و کانونهای پردیس نیز با هزینه 300 میلیون ریال افتتاح شد.

استان یزد یک میلون نفر جمعیت، 195 هزار دانش آموز و 18 هزار فرهنگی دارد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 347631