توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
جزئیات طرح ملي آموزش و اشتغال/ مشکل بیکاری جدی است
دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۵
معاون وزیر کار با تشریح طرح ملی آموزش و اشتغال، گفت: جامعه هدف این طرح، کارجویان شهری، روستایی و عشایری است.
به گزارش عرش نیوز:کورش پرند با اشاره به مشكل جدي بيكاري در جامعه گفت: عدم هماهنگي بين آموزش، پرداخت تسهيلات و حوزه اشتغال و به طور كلي بين مولفه هاي ايجاد اشتغال، تضمين ضمانت برگشت تسهيلات، رسیدگی به مشاركت كارآفرينان و نخبگان در ايجاد اشتغال، تضمين بازاريابي و فروش، ايجاد اشتغال پايدار و مولد و افزايش نرخ توليد از ضروریات اجراي طرح ملي آموزش و اشتغال است.

معاون وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي در خصوص اهداف طرح ملي آموزش و اشتغال اظهارداشت: ايجاد يک سيستم مديريت يکپارچه ايجاد اشتغال در وزارت کار، زمينه سازي اشتغال زایی پايدار با استفاده از ظرفيت حوزه‌هاي مختلف وزارت تعاون، کار و رفاه، همگام شدن با تمهيدات اقتصاد مقاومتي، سازماندهي متقاضيان اشتغال از طريق طراحي سامانه الکترونيکي و تعيين فرصت‌ هاي شغلي از طريق ارائه آموزش‌ هاي فني و حرفه‌ اي از اهداف اجرای این طرح است.

پرند ارائه آموزش‌هاي مهارتي براساس نياز بازار کار، افزايش اثربخشي آموزشي با نگاه سيستمي به فرآيند توانمندسازي، افزايش انگيزه کارآموزان از طريق کسب درآمد در حين آموزش‌‌هاي فني و حرفه‌اي به روش بازارمحور، استفاده از ظرفيت‌هاي اشتغال و کارآفرينان و پشتيبان‌هاي کسب و کار ، مشارکت بخش خصوصي و توسعه کارآفريني، هدايت و سازماندهي وام‌هاي ايجاد اشتغال از اهداف اجراي اين طرح است.

وي جامعه هدف اين طرح را شامل کليه کارجويان شهري، روستايي و عشايري بيان کرد و افزود: اين کارجويان ممکن است داراي مهارت و يا فاقد مهارت‌هاي فني و حرفه‌ اي باشند.

این مقام مسئول در وزارت کار بر نهادينه كردن فرهنگ کار و مهارت آموزی به منظور ایجاد زمینه های اشتغال پایدار و مولد در جامعه تاکید کرد.
منبع:مهر

کد مطلب: 317535