توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تاج سد دوردزن ترک خورد
دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۷
استاندار فارس با اشاره به کم آبی سدهای استان و مشکلات ناشی از این کم آبی، گفت: تاج سد دوردزن ترک خورده است.
به گزارش عرش نیوز؛محمد احمدی صبح دوشنبه در دیدار با کارکنان شرکت آب منطقه ای فارس تاکید کرد: آنچه که امروز باید مورد توجه قرار داده شود توجه به خشکسالی و مصرف درست آب در فارس است.

وی با بیان اینکه انتخاب استان فارس طی چند سال به عنوان تولید کننده گندم چه سودی داشت یادآور شد: 10 هزار تومان برای هر کیلو گندم هزینه کردیم که آن را کیلویی یک هزار تومان بفروشیم و این حرکت هیچگونه ارزش مالی برای فارس نداشت.

استاندار فارس ادامه داد: البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشیم طی چند سال گذشته چه شغلی را به جای کشاورزی ایجاد کردیم در حالیکه بخش زیادی از مردم استان فارس مشغول کشاورزی، دامداری و باغداری هستند.

احمدی تصریح کرد: نباید دلخوش به سدهای استان باشیم زمانیکه در آنها آبی وجود ندارد، وضعیت امروز سدهای به گونه ای است که تاج سد درودزن ترک خورده است.

وی با بیان اینکه برخورد قاطع با حفر کنندگان چاه های غیر مجاز باید انجام شود، گفت: زمانیکه دستگاه قضایی حکمی را در خصوص حفر کنندگان چاه های آب غیر مجاز صادر می کند باید به این نکته نیز توجه داشته باشند که چه هزینه ای به فارس تحمیل شده است.

استاندار فارس تاکید کرد: با تمام وجود از برخورد با حفر کنندگان چاه ها و برداشت کنندگان غیر مجاز حمایت می کنیم و مسئولین مربوطه نیز باید همکاری لازم را داشته باشند.

احمدی ادامه داد: عمق آب در برخی از شهرستانهای استان فارس از حد تفکر هم گذشته اما همچنان برخی به دنبال آبیاری باغات خود هستند.

وی افزود: زمانیکه سیب، گندم و یا دیگر تولیدات باغی نباشد هیچگونه مشکلی برای زندگی انسان پیش نخواهد امد اما نمی شود بدون آب زندگی کرد.

جریمه 10 هزار تومانی برای حفر چاه غیر مجاز

در ادامه مدیر عامل شرکت آب منطقه یا فارس با بیان اینکه دستگاه قضایی باید با حفر کنندگان چاه های غیر مجاز برخورد شدید داشته باشد، گفت: همکاری مناسبی میان ما و دستگاه قضایی وجود دارد اما باید در ارائه احکام شدت عمل بیشتری داشته باشند.

حمید رضا دهقانی تاکید کرد: چند شبانه روز وقت برای دستگیری حفارین غیر مجاز صرف می شود اما حکم دادگاه برای یکی از این افراد جریمه 10 هزار تومانی است.

وی یادآور شد: 20 تا 25 درصد از چاه های غیر مجاز استان فارس پلمپ شد اما همچنان باید این کار ادامه داشته باشد که برای رسیدن به این مهم احتیاج به حمایت تمامی دستگاه ها داریم.

منبع:مهر

کد مطلب: 316004
 
 


پربازدیدترین