توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نسل سوم و چهارم تلفن همراه ‌در خدمت دولت الکترونیک است
پنجشنبه ۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۸
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: سیستم بدون کاغذ سرآغاز دولت الکترونیک است و در این زمینه نسل سوم و چهارم تلفن همراه راه‌اندازی شده و در خدمت دولت الکترونیک است.

به گزارش عرش نیوز؛افتتاح و بهره‌برداری از نسل سوم تلفن همراه، توسعه و ارتقای شبکه ارتباطات سیار کرمانشاه و اینترنت پرسرعت 60 روستا (فاز نخست) لحظاتی پیش توسط محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از طریق ویدیو کنفرانس در شهرستان اسلام‌‎آبادغرب انجام گرفت.

واعظی در این مراسم اظهار کرد: سیستم بدون کاغذ سرآغاز دولت الکترونیک است و در این زمینه نسل سوم و چهارم تلفن همراه راه‌اندازی شده و در خدمت دولت الکترونیک است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: نسل سوم و چهارم تلفن همراه سپس باید در خدمت اجرای شبکه ملی اطلاعات در کشور باشد.

این مسئول با بیان اینکه مشکل تلفن ثابت در کشور حل شده، تصریح کرد: اگر مشکلات محدودی نیز در این راستا وجود داشته باشد نیز حل خواهد شد.

وی از راه‌اندازی اینترنت پرسرعت در 110 روستای اسلام‌آبادغرب تا پایان سال‌جاری خبر داد و گفت: بخشی از پروژه فیبر نوری در استان کرمانشاه انجام شده و میزان باقی‌مانده سال آینده انجام می‌شود.

واعظی خاطرنشان کرد: از طریق اجرای این پروژه، استان کرمانشاه به سه استان مجاور متصل شده و پهنای باند مورد نیاز مردم این منطقه نیز انجام می‌گیرد.

به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مسئولان کرمانشاه پیگیری زیادی برای تحقق دولت الکترونیک انجام داده‌اند و توافقات انجام شده در این راستا نیاز به پیگیری مستمر دارد.

این مسئول با بیان اینکه از از ایجاد زیرساخت‌های فضای مجازی استقبال می‌کنیم، تاکید کرد: برنامه‌های مختلفی داریم که در بودجه 94 لحاظ شده و نیاز به تایید مجلس دارد.

وی از کرمانشاه به‌عنوان استان پایلوت مجازی کشور یاد کرد که اقدامات لازم را آغاز کرده و افزود مشکلات و موانع موجود در این راستا مورد بررسی قرار می‌گیرد تا در استان‌های دیگر اجرایی شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با گلایه از تاخیر یک ساعته پرواز کرمانشاه، بیان داشت: به‌دلیل تاخیر پرواز هواپیمای کرمانشاه وقت کمتری برای انجام کارها در اختیار داریم.

منبع:فارس

کد مطلب: 346704