توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
زردی شایع‌ترین بیماری‌خونی در نوزادان است
سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۸
فرانوش گفت: بیماری های‌خونی در نوزادان از شیوع بالایی برخوردار است و زردی یکی از شایع‌ترین بیماری های خونی در نوزادان تلقی می شود.
به گزارش عرش نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد فرانوش، دبیر انجمن خون و سرطان کودکان ایران در آستانه برگزاری دهمین کنگره سراسری انجمن خون و سرطان کودکان ایران" هماتولوژی نوزادان" اظهار داشت: مشکلات خونی در نوزادان اگر در همان ابتدا مورد توجه قرار نگرفته و تشخیص داده نشود می تواند عوارض ماندگاری در نوزاد داشته باشد.

او گفت: بیماری های خونی در نوزادان از شیوع بالایی برخوردار است و زردی به عنوان یکی از شایع ترین بیماری های خونی در نوزادان تلقی می شود.

دبیر علمی دهمین کنگره سراسری انجمن خون و سرطان کودکان ایران " هماتولوژی نوزادان "ادامه داد: ۷۰ تا ۸۰ درصد نوزادان درجاتی از زردی را پیدا می کنند که اگر بر مبنای ایمنی بدن باشد می تواند خطرآفرین باشد.

او توضیح داد: با توجه به اینکه هموگلوبین نوزادان بین ۲۰ تا ۲۱ است با اولین تنفس بعد از تولد میزان اکسیرن از ۴۰ درصد به ۹۰ درصد می رسد که نیاز به شکسته شدن هموگلوبین پیدا می کند و اجزای آزاد شدن هموگلوبین می تواند منجر به زردی نوزاد شود.

فرانوش افزود: چنانچه زردی پیش رونده کنترل نشود، می تواند منجر به مشکلات مغزی شود.

دبیر انجمن خون و سرطان کودکان با اعلام اینکه زردی از صورت به اندام تحتانی نوزاد می رسد، گفت چنانچه نوزاد خوب شیر نخورد و حالت غیرطبیعی داشته باشد می بایست او را نزد پزشک برد.

گفتنی است؛ دهمین کنگره سراسری انجمن خون و سرطان کودکان ایران"هماتولوژی نوزادان"22 تا 24 شهریور در مرکز آفرینش های فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خیابان حجاب تهران برگزار می‌شود.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت www.iph0s2017.com مراجعه نمایند.

انتهای پیام/
کد مطلب: 392505