توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون ستاد عالی کانونهای مساجد کشور:
حماسه 9 دی مقبولیت نظام اسلامی را نشان داد
پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۴
معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور گفت: حماسه 9 دی خط بطلانی بر فتنه بود و به معنای واقعی مقبولیت نظام جمهوری اسلامی را نشان داد.
به گزارش عرش نیوز؛'محمدرضا جعفری' شامگاه چهارشنبه در همایش امتداد حماسه در محل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان کرمان افزود: انقلاب اسلامی دو مولفه مقبولیت و مشروعیت را توامان داشته وهرانقلابی برای ماندگاری نیاز به این دو مولفه دارد.

وی بیان کرد: مشروعیت انقلاب اسلامی را در انتخابات متعدد جمهوری اسلامی ایران می بینیم و اولین انتخابات تایید جمهوری اسلامی بود.

جعفری با اشاره به مشارکت 85 درصدی مردم در انتخابات سال 88ریاست جمهوری گفت: دشمن نتوانست این موفقیت بزرگ را ببیند چون بخش عظیمی از سرمایه اش را برای تضعیف انقلاب و خدشه دار کردن وحدت بین مسوولان بکار گرفته بود ولی نتیجه این شد که بیش از 40 میلیون نفر در انتخابات سال 88 شرکت کردند.

به گفته وی معمولا انقلاب ها را تعدادی سرمایه گذار به وجود می آورند و اداره می کنند ولی انقلاب اسلامی ایران را عموم مردم و مستضعفین به وجود آوردند و این تفاوت ماهوی با سایر انقلاب هاست.

وی افزود: همانگونه که انقلاب اسلامی را عموم مردم به وجود آوردند در حماسه 9 دی هم عموم مردم از آن دفاع کردند.

وی همچنین گفت: طبیعی است هر انقلابی ریزش ها و رویش های متعدد دارد و خوشبختانه ریزش های انقلاب اسلامی قابل توجه نیست و بسیار اندک بوده ولی رویش ها بسنده به داخل نشدند بلکه در همه جای دنیا هستند.

جعفری افزود: در رویش حماسه 9 دی آشنایی و تجدید میثاق مجدد نسل جوان با مبانی انقلاب اسلامی رقم خورد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 349701