توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
جهانگیری:
لزوم آسیب شناسی فعالیت مناطق آزاد برای رسیدن به موفقیت سرمایه گذاری
دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۲۱
قشم - معاون اول رییس جمهور گفت: برای موفقیت هرچه بیشتر مناطق آزاد، نیاز به آسیب شناسی داریم تا این مناطق با تقویت صادرات غیر نفتی بتوانند به اقتصاد کشور بیش از پیش کمک کنند.
به گزارش عرش نیوز: اسحاق جهانگیری عصر دوشنبه در نشست با مدیران سازمان منطقه آزاد و فعالان سرمایه گذاری در بخش فولاد، نفت، گاز ، آب و برق در سالن مرکز بین المللی رشد قشم، گفت: برداشتن موانع از سر راه بخش خصوصی با هدف تقویت سرمایه گذاری و افزایش صادرات غیرنفتی از اهداف مهم دولت تدبیر و امید است.

وی افزود: مناطق آزاد کشور براساس قوانین و مقررات ویژه، از امتیازات مناسبی برای سرمایه گذاری برخوردارند که معافیت ۲۰ ساله از عوارض و تردد اتباع خارجی بدون نیاز به ویزا، از جمله آنهاست.

به گفته معاون اول رئیس جمهوری، برای موفقیت هرچه بیشتر مناطق آزاد، نیاز به آسیب شناسی داریم تا این مناطق با تقویت صادرات غیر نفتی بتوانند به اقتصاد کشور بیش از پیش کمک کنند.

وی با اشاره به ظرفیت و پتانسیل های ویژه جزیره قشم، از این منطقه به عنوان قطب تاثیرگذار اقتصاد کشور نام برد و اظهار کرد: امیدوارم در این مقطع زمانی که تامین ارز برای کشور بسیار اهمیت دارد، منطقه آزاد قشم با فراهم کردن شرایط مناسب، از حضور فعالان موفق اقتصادی کشور که امروز در این جزیره حضور دارند به نحو شایسته بهره برداری کند.

جهانگیری در ادامه سخنان خود از راضی نگه داشتن و قانع کردن مردم به عنوان یک نیاز اساسی یاد کرد و گفت: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و دیگر سخنرانان این نشست همگی از تفاهم و همدلی بین مردم و مسوولان یاد کردند که این ظرفیت مناسبی برای کارکردن در این منطقه محسوب می شود.

وی با اشاره به گزارش شعبانی فرد مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در ارتباط با طرح های مختلف در این جزیره از جمله آب رسانی به ۶۵ روستای قشم، بیان داشت: خوشبختانه عزم و اراده جدی و قوی برای ایجاد تحول در این منطقه و در همه حوزه ها دیده می شود.

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به حمایت دولت از سرمایه گذاری در نقاط مختلف کشور، گفت: استان هرمزگان با داشتن سواحل مناسب، جزایر عالی مثل قشم و کیش، مردم خوب و ظرفیت های برتر از شرایط ممتاز در حوزه سرمایه گذاری برخوردار است.

وی در پایان از فراهم کردن شرایط سالم رقابتی برای توسعه فعالیت های اقتصادی از طریق بخش خصوصی با هدف حمایت از تولید، صادرات و تجارت به عنوان برنامه های جدی دولت نام برد.

بنا به این گزارش، معاون اول رئیس جمهور در راس هیاتی به همراه مهندس ترکان معاون ارشد رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد صنعتی – تجاری و ویژه اقتصادی، استاندار هرمزگان، محمد آشوری نماینده مردم قشم در مجلس شورای اسلامی، اعضای هیات مدیره منطقه آزاد قشم، فعالان بزرگ اقتصادی کشور از جمله شرکت الغدیر و مپنا و ... در سفر به جزیره قشم در نشست با مسولان سازمان منطقه آزاد، راه های توسعه این منطقه را بررسی کردند.

منبع: مهر
کد مطلب: 360203