توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیر یاردهای شرکت تأسیسات دریایی در خرمشهر مطرح کرد
بومی‌سازی مراحل تکمیل و بارگیری هم‌زمان ۲سکوی فاز ۱۹و ۲۱پارس جنوبی/تحویل سکوهای گازی پارس جنوبی بر اساس زمان‌بندی
دوشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۹
مدیر یاردهای شرکت تأسیسات دریایی در خرمشهر گفت: روز یکشنبه عملیات بارگیری هم‌زمان دو سکوی فاز ۱۹و ۲۱پارس جنوبی توسط متخصصان بومی و بدون حضور کارشناسان خارجی برای نخستین بار در یاردهای تأسیسات دریایی خرمشهر انجام شد.

به گزارش عرش نیوز از خرمشهر، علی حاج آقایی خیابانی ظهر امروز در حاشیه بارگیری ملحقات سکوهای فاز 19 و 21 پارس جنوبی، اظهار داشت: روز یکشنبه عملیات بارگیری هم‌زمان دو سکوی فاز 19و 21پارس جنوبی توسط متخصصان بومی و بدون حضور کارشناسان خارجی برای نخستین بار در یاردهای تأسیسات دریایی خرمشهر انجام شد.

وی افزود: خوشبختانه باوجود سختی فراوانی که در عملیات بارگیری و انتقال هم‌زمان سکوها وجود دارد اما متخصصان بومی در شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی موفق شدند مراحل حساس کار را پشت سر بگذارند و پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان هفته محموله به مقصد برسد.

مدیر یاردهای شرکت تأسیسات دریایی در خرمشهر عنوان کرد: امروز نیز پل‌های مربوط به سکوی فاز 19 و 21 بارگیری شد که هریک از پل‌ها ارتفاعی به میزان ٨� متر و وزنی به میزان ١٤� تن برخوردارند که بارگیری و انتقال این پل‌ها تا پایان وقت دوشنبه به پایان می‌رسد و محموله خرمشهر را به مقصد خلیج‌فارس ترک می‌کند.

وی گفت: پل‌ها و سکوها به‌صورت هم‌زمان در فاز 19 و 21پارس جنوبی نصب می‌شوند، نصب هم‌زمان پل‌ها و سکوها سبب روشن شدن مشعل در این فازها می‌شود.

خیابانی بیان کرد: شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی توانست 12سکو را به‌صورت هم‌زمان تکمیل و به پارس جنوبی منتقل کند، یکی از ویژگی‌های تأسیسات دریایی ظرفیت تولید و تکمیل هم‌زمان سکوها است، سکوهایی که از پیچیدگی بالایی برخوردند.

وی افزود: حجم سرمایه‌ای که برخی شرکت‌ها برای محوطه‌سازی یاردهای خود هزینه کردند به‌مراتب بیش از یاردهای تأسیسات دریایی خرمشهر است اما حجم پروژه‌های موفق یاردهای خرمشهر بیش از سایر یاردها است.

مدیر یاردهای شرکت تأسیسات دریایی در خرمشهر بیان کرد: سرعت عمل در تکمیل و نصب سکوها برای متخصصان شرکت تأسیسات دریایی اولویت بود، بهره‌برداری سریع از پروژه سبب سرعت بخشی به استحصال می‌شود، پیش‌بینی می‌کنیم با بهره‌برداری از فاز 19 و 21 مشکلی برای تأمین گاز در فصل زمستان نداشته باشیم.

کد مطلب: 390705