توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
کارشناس مسئول تغذیه دانشکده علوم پزشکی نیشابور
تولید نان سالم برای کاهش بیماری‌های قلبی ضروری است
يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۵۸
کارشناس مسئول تغذیه دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: تلاش در زمینه تولید و ارائه نانی سالم به‌منظور کاهش میزان بروز بیماری‌های قلبی و فشارخون امری ضروری است
به گزارش عرش نيوز . لیلا شورورزی افزود: نان همواره در نزد ایرانیان از جایگاه خاصی برخوردار بوده و غذای اصلی مردم کشورمان است.

وی با اشاره به هفته‌های بسیج ملی مصرف کاهش نمک و نامگذاری هفته چهارم(۲۷ دی تا۳ بهمن) با عنوان نانوایی‌ها، بیان کرد: بخش قابل توجهی از پروتئین و انرژی مورد نیاز بدن و انواع ویتامین‌های گروه B، آهن و فیبر غذایی از نان تامین می‌شود.

نامبرده با بیان اینکه نان حدود ۷۰ درصد انرژی مورد نیاز افراد جامعه را تامین می‌کند، خاطرنشان کرد: سرانه مصرف نان در کشور ۳۲۰ گرم در روز برآورد شده است و بی‌شک تهیه، تولید و عرضه نان سالم و بهداشتی در حفظ سلامت جامعه موثر است.

شورورزی عنوان کرد: عدم آگاهی نانوایان از مضرات جوش شیرین و استفاده زیاد از نمک موجب بروز عوارض گوارشی و اختلال در جذب فلزات دوظرفیتی مورد نیاز بدن و به خطر افتادن سلامت مصرف‌کننده می‌شود.

وی اظهار کرد: نان‌هایی که با استفاده از خمیرمایه تهیه می‌شوند از ارزش تغذیه‌ای بالایی برخوردار هستند؛ دارای قابلیت هضم و مقدار ضایعات و دورریز آنها بسیار کمتر از نان‌های تهیه شده با جوش شیرین است.

شورورزی اضافه کرد: نان‌هایی که با آردهای کامل و سبوس‌دار تهیه می‌شوند مانند سنگک ارزش غذایی بالاتری نسبت به نان‌های تهیه شده با آرد سفید مانند لواش دارند و می‌تواند بخشی از نیازهای روزانه بدن به املاح، پروتئین و ویتامین‌ها را تامین کند.
کد مطلب: 358909