توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
حمایت رهبری و تعامل با مجلس از عوامل موفقیت دولت است
چهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۹
استاندار استان مرکزی گفت: حمایت رهبر معظم انقلاب و مردم و تعامل سازنده با مجلس شورای اسلامی از عوامل موفقیت دولت در یک سال گذشته است.
به گزارش عرش نیوز:
'محمد حسین مقیمی' در جمع اعضای مجمع اندیشه و وحدت اسلامی استان مرکزی افزود: دولت به بزرگترین تعهد خود به مردم عمل و رشد تورم را با وجود تنگناهای پولی، تحریم و مشکلات اقتصادی، مهار کرد.

وی ادامه داد: دولت یازدهم، کشور را با ۴۵ درصد تورم از دولت قبل تحویل گرفت که در همان زمان رییس جمهوری اعلام کرد در سال های اول و دوم ۱۰ درصد تورم را کاهش می دهد.

وی بیان کرد: براساس آمار منتشر شده از مرکز آمار کشور، تورم سال گذشته از ۴۵ درصد به ۳۵ درصد کاهش یافت و تا پایان مرداد امسال نیز به ۲۴ و چهار دهم درصد رسید.

استاندار استان مرکزی بیان کرد: تورم ۴۵ درصدی در سال ۱۳۹۱ در شرایطی بود که درآمد نفتی کشور در همان سال به بیش از ۷۰۰ میلیون دلار می رسید.

وی افزود: رشد اقتصادی نیز در سال ۱۳۹۱ منفی شش وهشت دهم بود که با تلاش کارشناسان اقتصادی و بازگشایی برخی کارخانه ها که به دلیل سوء مدیریت تعطیل یا نیمه تعطیل شده بودند؛ این نرخ امسال به یک و ۹۳ صدم ارتقا یافته است.

مقیمی گفت: با بازگشایی واحدهای تولیدی که در گذشته تعطیل یا نیمه تعطیل شده بودند؛ تا پایان مرداد ماه امسال دو درصد از نرخ بیکاری کشور کم شده است.

استاندار استان مرکزی بیان کرد: قانونگرایی از دیگر مواردی است که بسیار مورد تاکید رییس جمهوری است به طوری که از ابتدای کار دولت تدبیر و امید هیچ موردی مبنی بر نقض قانون از دولتمردان گزارش نشده است.

وی افزود: دولت قبل تعهد کرده بود ۴۰ درصد از درآمد حاصل از هدفمندی یارانه ها را به صنعت و کشاورزی اختصاص دهد اما حتی یک درصد هم به تعهدات خود عمل نکرد و این درحالی است که دولت یازدهم تعهد کرد درآمد حاصل از مرحله دوم هدفمندی یارانه ها را به بیمه سلامت اختصاص دهد.

وی بیان کرد: با اجرای طرح تحول سلامت ، امروز می توانیم با قدرت بگوییم که جمهوری اسلامی ایران از معدود کشورهایی است که همه مردم می توانند از خدمات بیمه به طور کامل استفاده کنند.

وی تاکید کرد: دولت یازدهم معتقد است که ایران را می شود بدون فساد و دروغ اداره کرد بنابراین عزم همه دولتمردان برای مدیریت سالم و کارآمد جزم شده است.

استاندار استان مرکزی افزود: دولت از همه گروه های سیاسی رسمی و شناسنامه دار حمایت کرده و نقد منصفانه آنها را از جان و دل می پذیرد چرا که اگر دولتها نقد پذیر نباشند راه به جایی نمی برند.

مقیمی همچنین درمورد عملکرد وزارت امور خارجه بیان کرد: تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی سخن می گوید و به هیچ عنوان از حق مسلم ملت ایران کوتاه نمی آید.
منبع:ایرنا
کد مطلب: 307806