توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل نوسازی مدارس ایلام:
۳۱ میلیارد تومان خسارت به فضاهای آموزشی آبدانان وارد شده است
سه شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۶
مدیرکل نوسازی مدارس استان ایلام با اشاره به خسارات وارده به فضاهای آموزشی آبدانان در زلزله اخیر،گفت: تاکنون ۳۱ میلیارد تومان خسارت به فضاهای آموزشی آبدانان وارد شده است.
به گزارش عرش نیوز:
سعید هژبری در نشست شورای آموزش و پرورش استان ایلام، اظهار کرد: ساخت فضای آموزشی در بخش چوار از سال ۹۱ به شروع شده ولی کمبود اعتبارات سبب متوقف شدن این پروژه شده است.

وی افزود: از ۱۰۷ فضای آموزشی موجود در آبدانان، ۲۸ پروژه که در طول ۲۰ سال گذشته ساخته شده اند در زلزله اخیر هیچ آسیب سازه‌ای نداشتند اما ۵۵ پروژه با قدمت بیش از ۲۰ سال آسیب دیده‌اند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان ایلام تصریح کرد: ۹ پروژه از پروژه‌‌های قدیمی که نوسازی شده‌اند در زلزله اخیر هیچ گونه آسیبی ندیده‌اند.

وی گفت: ۱۵ فضای آموزشی در آبدانان نیازمند نوسازی و بازسازی بود که در این زلزله نیز تخریب شدند، که این امر منجر به تعطیلی ۴۰ کلاس در آبدانان شده است.

هژبری عنوان کرد: ۱۲ پروژه تخریبی در آبدانان وجود دارد که باید در سال ۹۳ تخریب و بازسازی شوند.

وی افزود: در نخستین فرصت میزان خسارت‌ها را برآورد کردیم که تا کنون ۳۱ میلیارد تومان خسارت به فضاهای آموزشی وارد شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان ایلام تصریح کرد: بررسی ساماندهی فضاهای آموزشی در آبدانان و مناطق زلزله زده آغاز شده است و ۴۰ دستگاه کانکس به عنوان جایگزین کلاس‌ها با ۳۲۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.
منبع:تسنیم
کد مطلب: 307202
 
 


پربازدیدترین