توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار مرکزی:
پشتیبانی دولت از صنعت و کشاورزی تحریم‌ها را به زانو در می‌آورد
چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۳
استاندار مرکزی گفت: هنر مدیران دولت تدبیر و امید پشتیبانی از صنعت، معدن، کشاورزی در راستای به زانو درآوردن تحریم‌ها است.
عرش نیوز به نقل از فارس،محمد حسین مقیمی اظهار داشت: با توجه به شرایط اقتصادی سخت کشور مهم‌ترین وظیفه مدیران، بانک‌ها و مردم حمایت از صنعت، کشاورزی و تولید است.

 
وی با بیان اینکه حمایت و پشتیبانی از واحدهای صنعتی موجب حفظ تولید و فعال شدن واحدهای نیمه فعال می‌شود، تصریح کرد: مدیران، دستگاه‌های خدمات رسان، دانشگاه‌ها و بانک‌ها باید مانند یک زنجیره صنایع را به صورت مشترک و با تعامل و همکاری حمایت کنند تا تحریم‌ها را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

 
استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه بانک‌ها با تولیدکنندگان شریک هستند و اگر در شرایط بحران یاریگر صنعتگران نباشند کشور با بحران مواجه خواهد شد، بیان داشت: سیستم بانکی باید در شراکت با صنایع در راستای پرداخت معوقات حامی صنعتگران باشد.

 
مقیمی افزود: تعطیلی واحدهای صنعتی عوارض اجتماعی و اقتصادی زیادی را در پی خواهد داشت، در صورتی که اگر تولید برقرار باشد بسیاری از مشکلات اعم از بیکاری، طلاق، مشکلات مالی و اقتصادی و مشکلات اجتماعی کاهش می‌یابد.

 
وی بدهی معوقه تولیدکنندگان و صنعتگران را به بانک‌ها ناشی از تصمیمات و سیاست‌های نادرست مقطعی تصمیم‌گیران عنوان کرد و اظهار داشت: برخی از این تصمیمات نادرست در برهه‌ای از زمان گرفته شد، همچنین در کنار آن افزایش قیمت ارز موجب کاهش 27 برابری نقدینگی تولیدکنندگان و فشاری به همین میزان بر روی آنها شد.

 
استاندار مرکزی افزود: در راستای حل مسائل و مشکلات صنعت استان در بخشنامه‌ای به سازمان صنعت، معدن و تجارت درخواست شده تا با رایزنی با سیستم بانکی استان راهکارهای عملی برای حل معضل تولیدکنندگان بدهکار قبل از ارجاع پرونده‌ها به محاکم قضایی اندیشیده شود.

 
مقیمی تبصره 16 قانون بودجه سال 92 را راهکار خوبی برای حل برخی مشکلات صنایع دانست و ابراز امیدواری کرد که این ماده قانونی در بودجه 93 نیز ادامه یابد تا گره‌گشای حل مشکلات صنایع شود.
کد مطلب: 286657