توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس ستاد اقامه نماز کشور: سالن‌های شهرداری برای ترویج ازدواج آسان استفاده شود
پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۴۶
رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه بزرگ‌ترین کار فرهنگی حل کردن مشکل ازدواج جوانان است، گفت: باید شرایطی فراهم شود تا از سالن‌های شهرداری که با پول مردم ساخته شده برای ازدواج آسان جوانان بهره برد.

به گزارش عرش نیوز از شیراز، حجت‌الاسلام محسن قرائتی ظهر امروز در همایش سیمای مسکن و شهر اسلامی اظهار کرد: هویت یعنی اینکه من خودم را خلیفه خدا بدانم و بنده و مطیع خدا باشم نه اینکه پیرو مد و فرهنگ غرب و شرق.

وی با بیان اینکه اگر در کارهایمان به چیزی غیر از قانون الهی وصل شویم بی‌هویت خواهیم شد، افزود: انسان‌ها برخی مواقع از هویت اصلی خود خالی شده و به پوچی و خودباختگی می‌رسند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور خاطر نشان کرد: برخی از مسئولان کشور در ترویج فرهنگ درست از جمله صرفه‌جویی در آب دچار خود باختگی شده‌اند و حاضر نیستند حتی به جای کاشت چمن در ادارات خود از سبزیجات مفید که آب کمی مصرف می‌کند، استفاده کنند.

قرائتی تصریح کرد: ما نمی‌دانیم کار فرهنگی چیست و می‌خواهیم فرهنگ را با ساخت مجسمه‌های چند صد میلیونی و آثاری که برگرفته از خط کوفی و میخی که بسیاری از افراد متوجه آن نمی‌شوند به مردم بشناسانیم اما ماهیت هنر درک آسان و انتقال سریع پیام به بیننده است.

وی با تاکید بر اینکه کار باید واجب یا مستحب باشد و مشکلی را از فرد یا اجتماع حل کند، افزود: کار فرهنگی این نیست که مردم را از خانه‌هایشان به سمت پارک‌ها بکشانیم، در حالی که می‌توانیم همان کار فرهنگی را در مساجد ارائه دهیم تا هم مردم را به سوی مساجد هدایت کرده باشیم و هم کار فرهنگی انجام داده باشیم.

قرائتی خاطرنشان کرد: کار فرهنگی یعنی اینکه بتوانیم برای اشتغال جوانان قدم مفید برداریم و این تفکر اشتباه را که افراد دارای تحصیلات دانشگاهی جز کارهای پشت میز نشینی انجام ندهد را از جوانان دور کنیم.

وی با بیان اینکه بزرگ‌ترین کار فرهنگی شوراهای اسلامی و شهرداری حل کردن مشکل ازدواج جوانان است، افزود: باید شرایطی فراهم شود تا از سالن‌های شهرداری که با پول مردم ساخته شده برای ازدواج آسان جوانان بهره برد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تاکید بر اینکه کار شوراهای اسلامی و شهرداری باید واجب یا مستحب باشد تا بتواند دردی از مردم را دوا کند، عنوان کرد: مردم پول خود را برای عفت و دین به شهرداری‌ها می‌دهند و شهرداری موظف است در پارک‌ها اذان را به وسیله موذن و نه با استفاده از فایل‌های از پیش ضبط شده پخش کند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 332556
 
 


پربازدیدترین