توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیر امور زائران غیر ایرانی آستان قدس خبر داد
حضور تیم ملی نوجوانان کشتی جمهوری آذربایجان در حرم ثامن الحجج(ع)
پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۲۹
مدیر امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی گفت: کاروان تیم ملی نوجوانان کشتی جمهوری آذربایجان به مشهد مقدس سفر کرده و به حرم مطهر رضوی مشرف شدند.
به گزارش عرش نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام علی باقری اظهار داشت: این گروه ۲۰ نفره از خدمات و برنامه‌های متنوعی که به همت مدیریت امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی در رواق دارالرحمه حرم مطهر رضوی تدارک دیده شده بود بهره‌مند شدند.

مدیر امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی افزود: تور حرم شناسی، نمایش فیلم، سلسله جلسات سخنرانی و پرسش و پاسخ با حضور کارشناسان، بازدید از موزه مرکزی و موزه فرش و اهداء محصولات فرهنگی و بسته‌های متبرک از جمله برنامه‌ها و خدماتی بود که برای این گروه از زائران ارائه شد.

وی همچنین عنوان کرد: این گروه طی بازدیدی که از نمایشگاه «به سوی پیشرفت» که به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با موضوع دستاوردهای انقلاب به ۵ زبان در مکان دارالرحمه حرم مطهر رضوی در حال برگزاری است،این گروه با فعالیت‌ها و دستاوردهای مدیریت زائرین غیر ایرانی آشنا شدند.

سید میرسراج یکی از اعضاء این گروه در حاشیه این بازدید گفت: نخستین بار است که به مشهد مقدس و حرم مطهر مشرف می‌شوم و وقتی متوجه شدم که مسابقات کشتی در مشهد برگزار می شود، خیلی خوشحال شدم و احساس کردم که خداوند توفیق زیارت امام رضا(ع) را شامل حال من کرده است.

این نوجوان ۱۴ ساله افزود: تا کنون سفرهای زیادی به کشورهای مختلف داشته‌ام اما سفر به ایران و مشهد مقدس حال و هوای دیگری دارد که قابل وصف نیست و احساس آرامش می‌کنم.

وی اظهار داشت: من معتقدم اگر کسی لیاقت داشته باشد با ورود به حرم امام رضا(ع) گناهانش آمرزیده و پاک می شود.

این نوجوان کشتی گیر ابراز داشت: من با قرآن مجید مانوسم و هنگامی که از طرف مدیریت زائرین غیر ایرانی قرآنی به من هدیه شد، بسیار خوشحال شدم.
کد مطلب: 361356