توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه در بیرجند:
معرفی الگوهای برتر جامعه اسلامی رسالت‌ اصلی امامان جمعه است
چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۰
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور بصیرت‌افزایی عمومی جامعه را از مهم‌ترین رسالت‌های امامان جمعه در کشور دانست.
به گزارش عرش نیوز؛حجت‌الاسلام و المسلمین سید رضا تقوی شامگاه سه‌شنبه در دیدار با ائمه جمعه خراسان جنوبی اظهار داشت: امامان جمعه باید در خطبه‌های نماز علاوه بر تحقیق و بررسی وقایع روز، استان، ایران و جهان بصیرت مردم را نیز افزایش دهند.

وی با بیان اینکه نهاد نماز جمعه پایگاه اعتماد مردم است از ائمه جمعه خواست تا با برقراری ارتباط درست با مردم و بیان خطبه‌های غنی نقش موثری در  بالا بردن تقوا و فرهنگ جامعه و وحدت‌افزایی بین مردم داشته باشند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه سراسر کشور با تاکید بر اینکه خطبه‌های نماز جمعه باید تأثیرگذار باشد و اثر آن در خانه، کوچه و بازار نمود پیدا کند، افزود: خطبه‌های نماز جمعه سخنان کامل و جامع و از روی دلسوزی است بنابراین نیاز به نقد ندارد.

حجت‌الاسلام تقوی با بیان اینکه نهاد نماز جمعه بسیار فعال، سرزنده و با نشاط است و برای خدمت در عرصه مسئولیت‌ها و رسالت‌ها مصمم است، تصریح کرد: بیانات مقام‌معظم‌ رهبری نیز یک سرمایه عظیم برای مسئولان است که در این راستا یکی دیگر از رسالت‌های نهاد نماز جمعه تفسیر و تبیین بیانات ایشان برای مردم است.

وی گفت: جامعه اسلامی خصوصیات و ویژگی‌هایی دارد که باید ائمه جمعه آن را به مردم بشناسانند چرا که جامعه اسلامی با جوامع غربی تفاوت‌ دارد و باید سبک زندگی، رفتار و گفتار ما متناسب با معیارهای اسلامی باشد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور اقامه نماز را از نشانه‌های جامعه اسلامی دانست و گفت: باید اقامه نماز را در بین مردم نهادینه کرد.

حجت‌الاسلام تقوی معرفی الگوهای برتر جامعه اسلامی را از دیگر رسالت‌های خطبه‌ها دانست و بیان کرد: تبیین و نشر فرهنگ تقوا نیز از رسالت‌های خطبه‌های نماز جمعه است و تقوا برای تمام انسان‌هایی که می‌خواهند از زندگی لذت ببرند، ضروری است.

وی یکی از پایه‌های اقتدار نظام اسلامی را مرجعیت و روحانیت و شاخه قدرتمند آن را نهاد نماز جمعه دانست و افزود: ائمه جمعه با تقویت وحدت جامعه، مدافع ارزش‌های انقلاب و خنثی‌کننده توطئه‌های دشمنان هستند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور گفت: نهاد نماز جمعه پرونده بسیار درخشانی دارند و از پیشگامان مقابله با تهاجمات نظامی و فرهنگی فتنه‌گران هستند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 341051