توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع)استان همدان:سپاه همواره حامی دولت ها بوده است
دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۶
فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان گفت: سپاه پاسداران از آغازین روزهای تشکیل تاکنون همواره حامی دولتمردان بوده است.
به گزارش عرش نیوز؛سردار 'غلامعلی ابوحمزه' روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: سپاه طبق نظر رهبر معظم انقلاب که فرمودند 'کمک به دولت کمک به نظام است' همواره حامی و پشتیبان دولت ها بوده است.

وی گفت: عناصر خارجی شامل آمریکا، صهیونیزم، دولت های اروپایی و برخی از دولت های مرتجع منطقه چهار برنامه اسلام هراسی، شیعه هراسی، ایران هراسی و سپاه هراسی را در برنامه محوری خود قرار دادند.

وی با ذکر اینکه طبق قانون اساسی وظیفه سپاه پاسداران حفاظت و حراست از انقلاب و دستاوردهایش است، بیان کرد:برخی ازجریانات وابسته به خارج ازکشور با اتخاذ رویکرد سپاه هراسی دنبال تضعیف این نیروی مردمی هستند.

وی تاکید کرد: قدرت و توان سپاه و وجود نیروهای ولایتمدار، متدین و مخلص همچون سردار سلیمانی برای برخی از گروه ها قابل پذیرش نیست و رشد و تعالی سپاه در عرصه های گوناگون داخلی و خارجی را پذیرا نیستند.

فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) همدان گفت: بر این اساس این طیف از افراد و گروه ها در نشست ها و تحلیل ها با استفاده از ابزارهای مختلف سپاه هراسی را مطرح می کنند.

سردار ابوحمزه افزود: مخالفان سپاه با مقایسه این نهاد با دیگر مجموعه ها، دخالت این نیرو در تمامی عرصه ها را بهانه ای برای تخریب سپاه پاسداران قرار داده در حالیکه این مجموعه متعلق به مردم بوده و طبق وظیفه ذاتی و رسالت خود کمک حال دولت ها در 35 سال گذشته بوده است.

وی باذکر اینکه سپاه قائل به انفعالات افراد و جریانات سیاسی در برابر استکبار نیست،تصریح کرد: برخی فعل و انفعالات با هدف کمرنگ کردن روحیه استکبار ستیزی شکل می گیرد.

وی در ادامه از جذب افراد نخبه و توانمند در بدنه سپاه خبر داد و گفت: پرونده اساتید و دانشجویان ممتاز به مرکز ارسال شده و آنها در قرارگاه سلمان فعالیت خود را آغاز می کنند.

وی گفت: استان همدان دارای نیروهای نخبه و توانمند در تمامی عرصه ها بوده که می طلبد مسوولان از این ظرفیت اثرگذار برای پیشبرد اهداف سازمانی خود بهره گیرند.

فرمانده سپاه همدان در ارتباط با بررسی طرح امر به معروف و نهی از منکر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با مصوب شدن مفاد این طرح به طور حتم بسیاری از مشکلات و معضلات کنونی رفع می شود.

سردار ابوحمزه تاکید کرد: حتی در صورت تصویب قانون جامع برای امر به معروف و نهی از منکر تنها در صورتی می توان در اجرای فریضتین موفق بود که آحاد مردم برای اجرای آن بسیج شوند.

وی با ذکر اینکه نباید به امر به معروف قالب تشکیلاتی داد ،افزود: نگاه ها نسبت به این فریضتین باید وسیع تر شود و باید تمامی مردم در اجرای فریضتین همانند اقامه نماز احساس مسوولیت کنند.

فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان گفت: یکی از برنامه های محوری بسیج سازندگی زدودن چهره محرومیت از چهره مناطق به ویژه روستاهای محروم و کم برخوردار است.

وی اضافه کرد: واژه قشر آسیب پذیر برای ساکنان این مناطق در دوره سازندگی مطرح شد که این واژه با آموزه های دینی و نظرات بنیانگذار کبیر انقلاب منافات داشت.

وی در تعریف معنی آسیب پذیر بیان کرد: این واژه به معنای افرادی است که توان فعالیت ندارند در حالیکه ساکنان مناطق محروم از توانمندی بالایی برخوردار بوده وتنها بستر و زمینه فعالیت برای آنها مهیا نیست.

فرمانده سپاه همدان در ادامه با ذکر برنامه های هفته بسیج امسال اهداف این برنامه ها را تبیین و معرفی نقش و توانمندی های بسیج در بحث اقتصاد، فرهنگ، عزم ملی و مدیریت جهادی برای تحقق تمدن نوین جهانی عنوان کرد.

سردار ابوحمزه گفت: برای رسیدن به این هدف سیاست هایی همچون فراگیری برنامه های بسیج برای تمامی اقشار با استفاده از تمامی ظرفیت ها، تبیین خدمات و نقش بسیج در عرصه های مختلف توسط نخبگان علمی و بهره گیری از توان رسانه های نوشتاری و دیداری در دستور کار است.

وی تاکید کرد: نگاه منفی نسبت به وظایف بسیج با این محوریت که فعالیت بسیج تنها معطوف به بعد نظامی است در بدنه جامعه شکل گرفته است در حالیکه این نگاه منفی باید تغییر یابد.*کرسی های آزاد اندیشی به مسایل سیاسی معطوف شده است

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان بیان کرد: دانشگاه از مراکز مهم برای پویایی و بالندگی جوانان کشور است و نمی توان استاد و دانشجو را در خلاء نگه داشت و اجازه تحلیل مسایل را به آنها نداد.

سردار ابوحمزه افزود: کرسی آزاد اندیشی بستری برای طرح موضوع و گره های ذهنی توسط دانشجویان است ولی طبق آسیب شناسی های صورت گرفته این بستر تنها محلی برای بازگو کردن مسایل سیاسی طیف های مختلف شده است.

وی اضافه کرد: باید از ظرفیت کرسی های آزاد اندیشی برای طرح مسایل علمی، اعتقادی و مذهبی، اجتماعی و فرهنگی نیز بهره گرفت تا از این رهگذر به حقیقت موضوع دست یافت.

وی گفت: کرسی های آزاد اندیشی هم اینک با نزدیک شدن به انتخابات و تنها برای مباحث سیاسی برگزار می شود که این رویکرد اهداف تشکیل این کرسی ها را از مسیر مورد نظر رهبر معظم انقلاب خارج می سازد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 331250