توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان:
۳ تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه پزشکی سمنان و دانشگاه‌های قرقیزستان امضا شد
چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۸
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان کاز امضای سه سند و تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و بزرگ‌ترین دانشگاه‌های قرقیزستانی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری عرش نیوز، مهدی شادنوش 5 در صدر یک هیئت‌علمی به‌منظور توسعه همکاری‌های بین دانشگاه علوم پزشکی سمنان با دانشگاه‌ها و مراکز علمی قرقیزستان به جمهوری آسیای میانه سفرکرده است؛ از امضای دو تفاهم‌نامه همکاری و ملاقات با وزیر بهداشت و معاون وزیر علوم قرقیزستان به‌عنوان مهم‌ترین دستاورد روز دوم سفر هیئت اعزامی از دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به این کشور نام برد و اظهار داشت: هیئت دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در دومین روز از سفر به کشور قرقیزستان در ملاقاتی با وزیر بهداشت قرقیزستان چگونگی همکاری دانشگاه در حوزه بهداشت و درمان بین دو طرف را مورد ارزیابی قراردادند.

 
وی یادآوری کرد: وزیر بهداشت قرقیزستان با استقبال از همکاری‌های فی‌مابین، حمایت خود از اقدامات این دانشگاه در این حوزه به نمایندگی از ایران اعلام کرد.

 
رئیس هیئت اعزامی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از حضور در جمع مسئولین و دانشجویان دانشگاه بین‌المللی اوش و استماع گزارش مسئولین این دانشگاه، خبر داد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان آمادگی خود را برای همکاری‌های عمیق‌تر و بیشتر دوسویه بین دو کشور اعلام کرد.

 
شادنوش با تقدیر از مهمان‌نوازی قرقیزستانی‌ها از این هیئت‌علمی ایرانی از انعقاد و امضای یک تفاهم‌نامه جهت تبادل استاد و دانشجو و انجام تحقیقات مشترک خبر داد و افزود: دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی خوبی برخوردار است.

 
وی از حضور هیئت اعزامی در ستاد مرکزی دانشگاه اسلاویان، خبر داد و تصریح کرد: تفاهم‌نامه همکاری دیگری فی‌مابین روسای دو دانشگاه نیز در زمینه‌های مختلف به امضا رسید.

 
رئیس هیئت اعزامی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: این تفاهم‌نامه سومین متن همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با بزرگ‌ترین دانشگاه‌های کشور قرقیزستان بود که طی این دو روز به امضا رسیده است.

 
شادنوش در ادامه از حضور هیئت سمنانی در وزارت آموزش عالی قرقیزستان و دیدار با معاون کل وزیر آموزش عالی جمهوری قرقیزستان خبر داد و خاطرنشان کرد: خوشبختانه با حمایت‌های امور بین‌الملل وزارت بهداشت و همکاری خوب سفارت ایران در قرقیزستان دستاوردهای این سفر بیش از پیش‌بینی‌های ما بوده است.

 
وی اظهار امیدواری کرد: شاهد اجرایی شدن این تفاهم‌نامه‌ها و عمق بخشیدن به روابط دو کشور مسلمان و مهم منطقه باشیم.
کد مطلب: 391155