توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس دانشگاه آزاد:
افزایش حداقلی شهریه دانشگاه آزاد در سال۹۴؛ دانشگاه آزاد در عراق راه‌اندازی می‌شود
يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۲۴
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: کلیات بودجه سال ۹۴ در جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در سنندج به تصویب رسید و در آن افزایش حداقلی شهریه دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۹۴ در نظر گرفته شده است.
به گزارش عرش نیوز، حمید میرزاده شامگاه شنبه در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه استان کردستان به ارائه گزارشی از جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در سنندج پرداخت و اظهار داشت: توسعه تحصیلات تکمیلی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در استان کردستان یکی از مباحث اصلی مطرح شده در این جلسه بود که در صورت فراهم کردن فضا، امکانات و اساتید کافی، دانشگاه با آن موافقت خواهد کرد.

وی درباره سایر مصوبات جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در سنندج گفت: در این جلسه طرح‌های فرهنگی از جمله احداث مجتمع فرهنگی آموزشی سنندج و مجتمع‌های فرهنگی تفریحی مریوان و بانه به تصویب رسید که بودجه آنها تامین شده و به زودی به اجرای در می آیند.

افزایش حداقلی شهریه دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۹۴

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی توسعه تحصیلات تکمیلی را مقارن با توسعه کیفی دانشگاه عنوان کرد و گفت: طرح گسترش تحصیلات تکمیلی مهمترین مصوبه جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در سنندج بود که باید فضا و اساتید کافی برای آن فراهم شود.

وی گفت: کلیات بودجه سال ۹۴ در جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی به تصویب رسید و در آن حداقل افزایش شهریه دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۹۴ در نظر گرفته شده است.

میرزاده همچنین از تصویب طرح های استخراج گیاهان دارویی در استان، هود بیولوژیکی و طرح های نرم افزاری چراغ های LED در جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در سنندج خبر داد و تصریح کرد: این طرح ها از توجیه اقتصادی برخوردار بوده و دانشگاه آزاد اسلامی در اجرای آنها مشارکت می کند.

وی با بیان این که دانشگاه آزاد اسلامی تا سقف ۳۵ درصد در شرکت های دانش بنیان مشارکت می‌کند تاکید کرد: باید تعداد شرکت‌های دانش بنیان در کشور تا سال ۹۶ به ۸۰۰ مورد و تعداد مراکز رشد به ۱۵۰ مورد برسد.

احداث پارک علم و فناوری در کردستان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از احداث پارک علم و فناوری در استان کردستان خبر داد و تصریح کرد: با احداث پارک علم و فناوری، مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان در آن مستقر می شوند.

وی خاطرنشان کرد: اشتغال فارغ التحصیلان و افزایش درآمدهای دانشگاه آزاد اسلامی از مزایای افزایش مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان است.

۴۰۰ نفر عضو هیئت علمی دانشگاه های آزاد اسلامی کردستان هستند

میرزاده تعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه های آزاد اسلامی در سطح استان کردستان را ۴۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: به زودی ۶۰ نفر دیگر نیز به عضویت هیئت علمی دانشگاه‌های آزاد اسلامی در استان کردستان پذیرفته می‌شوند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نسبت دانشجو به استاد یک به ۵۰ است افزود: این نسبت تا سال ۹۶ باید به یک به ۳۵ برسد و افزودن ۵ هزار نفر به مجموعه اساتید تا پایان سال ۹۶ در دستور کار قرار دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، ۸۴ درصد درآمد دانشگاه آزاد اسلامی را از شهریه دانشجویان و ۱۶ درصد را از فعالیت‌های اقتصادی اعلام کرد.

دانشگاه آزاد اسلامی در عراق راه اندازی می‌شود

وی از راه‌اندازی واحد دانشگاه آزاد اسلامی در عراق واقع در مابین شهرهای کربلا و نجف خبر داد که مجری آن استان‌های ایلام، کرمانشاه و کردستان هستند و گفت: طرح ایجاد واحد دانشگاه آزاد اسلامی در اقلیم کردستان عراق نیز در حال مطالعه است و در صورت دارا بودن توجیه اقتصادی به اجرا در می‌آید.

میرزاده با اشاره به این که سیاست کنونی دانشگاه آزاد اسلامی، توسعه کمی نیست خاطرنشان کرد: تعداد واحدهای فعال دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۹۲، ۴۷۲ واحد بود که این تعداد امسال به ۴۰۴ واحد فعال کاهش پیدا کرده و به دلیل مسائل اقتصادی ایجاد واحد جدید مورد نظر نبوده بلکه توسعه کیفی دانشگاه آزاد اسلامی در دستور کار قرار دارد.

حذف ۲۲۲ رشته محل با اجرای طرح تجمیع واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

وی با یادآوری تجمیع و ادغام برخی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در این طرح ۲۲۲ رشته محل در سطح کشور حذف شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، توسعه تحصیلات تکمیلی را در کاهش تعداد واحدهای زیان ده موثر دانست و افزود: تعداد واحدهای زیان ده دانشگاه آزاد اسلامی تا پایان اسفند ۹۲ به ۱۷۱ واحد رسید و این تعداد امسال قطعا با توجه به توسعه تحصیلات تکمیلی کمتر خواهد شد.

وی تعداد رشته محل‌های مقطع دکترای تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی کردستان را ۲۵ و تعداد رشته های کارشناسی ارشد را ۵۱ رشته اعلام کرد و با اشاره به میزان اعتبارات پژوهشی گفت: بودجه پژوهشی امسال ۸ درصد بوده که در سال آینده به ۱۰ درصد می‌رسد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 339856