توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار خراسان جنوبی:
سیاست‌ دولت درخراسان جنوبی حمایت از سرمایه‌گذاران است
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۷
استاندار خراسان جنوبی بابیان اینکه با توسعه سرمایه‌گذاری در استان ضمن توسعه فضای کسب و کار بسیاری از معضلات از جمله بیکاری نیز رفع می‌شود گفت:حمایت از سرمایه‌گذاران از مهم‌ترین سیاست‌های کاری دولت در استان است.
به گزارش عرش نیوز؛وجه‌الله خدمتگزار ظهر امروز در جمع مسئولان خراسان جنوبی ایجاد زمینه‌های لازم به منظور توسعه سرمایه‌گذاری و حمایت از سرمایه‌گذاران را از مهم‌ترین سیاست‌های کاری دولت در استان دانست و اظهار داشت: به طور یقین با توسعه سرمایه‌گذاری ضمن توسعه فضای کسب و کار در استان بسیاری از معضلات از جمله بیکاری نیز رفع می‌شود.

استاندار خراسان جنوبی گفت: جذب سرمایه‌های خارجی جدا از تامین منابع ارزی مورد نیاز، فواید دیگری از جمله انتقال تکنولوژی را نیز به دنبال دارد.

خدمتگزار تصریح کرد: اتصال اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، تقویت شرایط رقابتی، دسترسی آسان‌تر به بازارهای صادراتی، بهبود روش‌های مدیریت و بازاریابی و آموزش تربیت نیروهای انسانی از دیگر فواید این امر است.

وی بیان کرد: رسیدن به این اهداف نیازمند معرفی قابلیت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری موجود به فعالان اقتصادی، سرمایه‌گذاران ایرانی مقیم خارج از کشور و سرمایه‌گذاران خارجی راغب به سرمایه‌گذاری در استان است.

استاندار خراسان جنوبی گفت: چنانچه امنیت سرمایه‌گذاری، فضای کسب و کار مناسب و بستر قانونی لازم در این مناطق فراهم شود سرمایه‌گذاران میل و رغبت بیشتری برای حضور در اینگونه بازارها پیدا می‌کنند.

خدمتگزار اظهار داشت: استان نیز به دلیل سرازیر شدن منابع مالی کافی به بخش‌های مختلف خود قادر به بهره‌گیری از فرصت رشد و توسعه با ایجاد زیرساخت‌های لازم می‌شود.

وی بیان کرد: در نتیجه این امر سایر بخش‌های اقتصادی نیز خود را ترمیم کرده و فرصت اشتغال‌زایی، تولید و ایجاد ارزش افزوده ناشی از آن را برای خود فراهم می‌کنند.

استاندار خراسان جنوبی افزود: بدیهی است با ورود منابع مالی خارجی فرصت بهره‌گیری از فناوری و دانش روز ناشی از این فناوری نیز به دست می‌آید و این یعنی گذر از توسعه نیافتگی به مرحله در حال توسعه و در نتیجه استمرار در برنامه‌ ریزی‌ های ورود به توسعه یافتگی که چندان دور از ذهن نیست.

خدمتگزار گفت: برنامه و سیاست مهم استان برای کاهش محرومیت و ایجاد اشتغال فراهم کردن زیرساخت‌ها، امکانات لازم و شرایط مناسب برای افزایش سرمایه‌گذاری‌ها توسط بخش خصوصی و تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاران برای اجرای طرح‌های مناسب اقتصادی است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 349459