توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون عملیات اداره بندر شهید باهنر:
تخلیه و بارگیری کالا در بندر شهید باهنر از حجم 615 هزار تن گذشت
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۶
معاون عملیات اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از تخلیه و بارگیری حدود 615 هزار تن کالا در این بندر و جابجایی حدود 12هزار و 752 نفر مسافر در مسیر دریایی کشورهای حوزه خلیج فارس و بندر شهید باهنر طی سال‌جاری خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، قاسم عسکری نسب صبح امروز طی نشستی با هدف تشریح گزارش عملکرد چهارماهه این بندر طی سال 93 که با عنوان " اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" نامگذاری شده، اظهار داشت: از ابتدای سال‌جاری تا ابتدای مرداد ماه، میزان تخلیه و بارگیری کالا در بندر شهید باهنر با 9 درصد افزایش به بیش از 615 هزار و 15 تن کالا رسید.

 
وی ادامه داد: طی این مدت، بیش از 356 هزار و 904 تن کالاهای نفتی و غیر نفتی، با افزایش 20 درصدی از طریق این بندر صادر شده است.

 
معاون عملیات اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر تصریح کرد: مواد شیمیایی، کشاورزی، مواد معدنی، قیر، میوه و تره بار، مواد پروتئینی، آهن آلات و مصالح ساختمانی کالاهای صادراتی از بندر باهنر به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس و کشورهای حوزه اقیانوس هند بوده است.

 
عسکری‌نسب خاطرنشان کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون، 61 هزار و 413 تن کالا به این بندر وارد شده که 5 درصد از مدت مشابه سال گذشته بیشتر است.

 
به گفته وی، برنج، خشکبار، مصالح ساختمانی، خودرو، پارچه، لوازم خانگی و ماشین آلات راهداری از جمله کالاهای وارداتی است که از طریق بندر شهید باهنر روانه بازارهای داخلی کشور می‌شود.

 
این مقام مسوول بندر شهید باهنر را از پایانه‌های دریایی مناسب در راهگذر ترانزیت منطقه برای ترکیه، روسیه، آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان و عراق دانست و از ترانزیت 49 هزار و 964 خودرو از طریق این بندر طی چهارماهه نخست امسال خبر داد.

 
وی اضافه کرد: طی مدت یادشده، یکهزار و 420 تردد شناور در این بندر ثبت شده که در این بخش شاهد رشد دو برابری ترددها نسبت به سال گذشته هستیم.

 
عسکری‌نسب گفت: بندر شهید باهنر با برخورداری از سالن مسافری بین المللی استاندارد علاوه بر میزبانی از کشتی‌های کلاس کروز، سالانه پذیرای تعداد زیادی گردشـگر و مسـافر بین‌المللی است؛ به طوریکه سفرهای دریایی خارجی به صورت سه روز در هفته از طریق این بندر انجام می‌شود.

 
معاون عملیات اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر افزود: از ابتدای سال‌جاری تا ابتدای مردادماه، یک میلیون و 90 هزار مسافر از طریق دو بندر شهید باهنر و شهید حقانی که تحت مدیریت این اداره است، جابجا شده‌اند.

 
عسکری‌نسب با اشاره به آخرین آمار سفرهای دریایی به مقصد کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس نیز گفت: جابجایی بیش از 12هزار و 752 مسافر در مسیر دریایی کشورهای حوزه خلیج فارس و بندر شهید باهنر طی سال جاری به ثبت رسید.

 
به گفته وی، برخورداری از 12 پست اسکله، دسترسی به آبهای آزاد، نزدیکی به کشورهای حاشیه خلیج فارس، اتصال به کریدور شمال-جنوب از طریق شبکه‌ بین‌المللی جاده‌ای، آبخور مناسب برای پهلوگیری انواع شناورها، بندر شهید باهنر را به یک پایگاه تجاری راهبردی و مهم در منطقه تبدیل کرده است.

 
معاون عملیات اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر در پایان پیش‌بینی کرد؛ با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته میزان تخلیه و بارگیری کالا در بندر شهید باهنر تا پایان سال به دو ونیم میلیون تن برسد.
کد مطلب: 294153