توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ساماندهی166کودک خیابانی در خراسان جنوبی
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۹
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی از ساماندهی 166 کودک خیابانی در سطح استان طی سال جاری خبر داد و گفت: 30 درصد این کودکان تبعه افغانی بوده اند.
به گزارش عرش نیوز؛محمد حسن اکبری مطلق صبح یکشنبه در کارگروه اجتماعی فرهنگی خراسان جنوبی اظهارکرد: در حال حاضر افزایش کودکان خیابانی معضل بزرگی است که هر روز به تعداد این کودکان در سطح جامعه افزوده می شود.

مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی با بیان اینکه با توجه به نزدیک شدن فصل زمستان باید برای جلوگیری از این پدیده  اقدام موثری انجام شود، افزود: پدیده کودکان خایابانی در جامعه به یک بیماری دردناک تبدیل شده که این عامل سلامت عمومی جامعه را تهدید می کند.

وی ادامه داد: اگر امروز به معضل بزرگ کودکان خیابانی پرداخته نشود باید در آینده برای حل این مشکل هزینه های سنگین تری پرداخت شود.

اکبری مطلق عنوان کرد: در خصوص ساماندهی کودکان خیابانی در سال 84 در کشور آیین نامه کودکان خیابانی مصوب شده که بر اساس این آیین نامه ساماندهی کودکان خیابانی باید با همکاری سه نهاد سازمان بهزیستی، شهرداری و  نیروی انتظامی انجام شود.

رشد 300 درصد کودکان خیابانی در سال جاری/ 77 درصد کودکان خیابانی مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند

وی کودکان خیابانی را کودک زیر 18 سال دانست و افزود: طی شش ماه  نخست سال جاری 166 کوک خیابانی در خراسان جنوبی شناسایی شده اند که این میزان در مدت مشابه سال گذشته 52 مورد بوده که از رشد 300 درصدی برخودار بوده است.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی ادامه داد: دو درصد کودکان خیابانی  زیر شش سال سن، 42 درصد بین 6-11 سال سن و 18 درصد کودکان خیابانی شناسایی شده بین 15 تا 18 سال سن داشته اند.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال 166 کودک خیابانی در خراسان جنوبی شناسایی شده اند، بیان کرد: از این تعداد  تنها پنج مورد کودک خیابانی و 161 مورد کودک کار بوده اند.

اکبری مطلق خبر داد: 30 درصد کودکان خیابانی شناسایی شده در خراسان جنوبی افغانی  و 70 درصد ایرانی بوده اند.

وی بیان کرد: 77 درصد کودکان خیابانی شناسایی شده یک نوبت مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی با اشاره به اقدامات اداره کل بهزیستی در خصوص کودکان خیابانی افزود: اشتغال حرفه آموزی برای 41 مورد، 26 مورد حمایت مستمر  از جمله این اقدامات بوده است.

وی انتقادکرد: سایر دستگاه های اجرایی در خصوص جمع آوری کودکان خیابانی هیچ گونه توجه ای تاکنون نداشته اند.

اکبری مطلق در پایان یادآورشد: در حال حاضر کودکان دارای هویت ایرانی بدون شناسنامه در استان وجود دارند که این عدم شناسنامه به هویت این افراد صدمه وارد می کند.

منبع:مهر

کد مطلب: 324555