توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار اردبیل:
مشکل استخدامی خانواده‌های شهدا برطرف می‌شود
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۶
استاندار اردبیل گفت: تلاش می‌کنیم تا با همراهی دستگاه‌های اجرایی مختلف مشکل استخدامی‌های خانواده‌های شهدا و ایثارگران را با دقت نظر بیشتر برطرف کرده و زمینه اشتغال و کارآفرینی آنها فراهم آید.

به گزارش عرش نیوز؛مجید خدابخش پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های استان اردبیل و روسای دانشگاه‌ها و جمعی از مدیران دستگاه‌های مرتبط اظهار کرد: ما بر این باوریم که خانواده‌های شهدا امروز میراث گرانبهایی هستند که باید احترام و تکرمیشان را مورد توجه قرار داده و از هر گونه ارائه خدمات به آنها حمایت کرد.

وی با بیان اینکه آسایش و امنیت امروز خود را مدیون خون پاک شهدا و جانبازان و ایثارگران هستیم، گفت: اگر شهدا نبودند دشمن در غلبه به کشور موفق می‌شد و کشور اسلامی ما نمی‌توانست در مسیر پیشرفت قرار بگیرد.

رئیس شورای اداری استان ادامه داد: فرزندان شهدا مدال افتخار برای نظام هستند و ما باید کاری کنیم که مسیر پیشرفت برای فرزندان شاهد و ایثارگر محیا شود و بتوانیم متناسب با توانمندی‌های آنها برای پیشرفت کشور استفاده کنیم.

خدابخش تصریح کرد: دولت تدبیر و امید از آغاز کار خود تاکنون حدود یک هزار و 700 میلیارد تومان مطالبات خانواده شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان را در سراسر کشور پرداخت کرده که این خود نشان از توجه دولت به خانواده‌های شهدا و ایثارگران دارد.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در استان اردبیل حدود 60 هزار نفر بیکار وجود دارد که بخش اصلی و عمده این بیکاران را فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تشکیل می‌دهد، افزود: ظرفیت استخدام در دستگاه‌های دولتی وجود ندارد و ادارات دولتی نمی‌توانند نیروی جدید استخدام کنند و ما باید بتوانیم جذب سرمایه‌گذار و احداث کارخانه‌های تولیدی اشتغال را در منطقه به وجود آوریم.

در این نشست مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل نیز با بیان اینکه حدود 11 درصد فرزندان شاهد استان اردبیل بیکار هستند، گفت: رشد و ارتقای علمی فرزندان شاهد، توسعه همه جانبه تشکل‌های ایثارگری و شاهد، کاهش مشروطی و افزایش دانشجویان نخبه و نمونه و توسعه کانون‌های علمی و فرهنگی از جمله اهداف این اداره کل برای فرزندان شاهد است.

علی منصور لکورچ با اشاره به اینکه هم اکنون 3 هزار و23 نفر از فرزندان شاهد در استان اردبیل مشغول تحصیل هستند، یادآور شد: از این تعداد 536 نفر در مقطع کارشناسی ارشد، 15 نفر در مقطع دکترای تخصصی و یک نفر نیز در رشته دکترای فیزیک در خارج از کشور مشغول تحصیل هستند.

وی ادامه داد: 134 نفر از دانشجویان شاهد استان اردبیل رتبه ممتاز دارند و 563 نفر نیز معدل بالای 18 در دانشگاه را کسب کرده‌اند که امیدواریم بتوانیم بیشتر از گذشته در راستای رشد علمی فرزندان شاهد کوشا باشیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثار گران استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود افزود : از یک هزار و 700 فرزند شهید استان اردبیل یک هزار و500 نفر شاغل هستند به طوری که حدود  11 درصد فرزندان شاهد استان بیکار هستند.

در این نشست تعدادی از فرزندان شاهد نیز مسائل و مشکلات خود را در خصوص کمبود اساتید راهنما، تسهیل ادامه تحصیل در مقطع دکتری با افزایش رشته‌های تحصیلی، جذب فرزندان شاهد در هیئت علمی دانشگاه‌ها  و برپایی اردوی علمی برای فرزندان شهدا ارائه و خواستار رفع این مشکلات شدند.

منبع:فارس

کد مطلب: 333050