توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
وزیر بهداشت: بیمارستان 64 تختخوابی دولتی قرچک تا دوسال آینده به بهره برداری می رسد
شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۳
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیمارستان 64 تختخوابی دولتی شهرستان قرچک با توجه به تخصیص اعتبارات موردنیاز، تا دو سال آینده تکمیل و به بهره برداری می رسد.
به گزارش عرش نیوز؛دکتر «سیدحسن هاشمی» روز شنبه در جلسه کارگروه ارتقای بهداشت و سلامت شهرستان قرچک که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، افزود: امکانات بهداشتی و درمانی شهرستان قرچک به هیچ عنوان متناسب با شرایط و جایگاه این شهرستان نیست .

وی بر لزوم برنامه ریزی برای توسعه و تامین امکانات بهداشتی و درمانی و خدمت رسانی بهینه به مردم در این شهرستان تاکید کرد.

وی اظهار کرد: نخستین اقدام عملیاتی برای توسعه زیرساخت ها و تجهیز امکانات در حوزه بهداشت و درمان شهرستان قرچک، تجهیز مراکز بهداشت و درمان و تامین نیروی انسانی متخصص و کارآمد در این مراکز است.

وی افزود: مراکز و پایگاههای اورژانس شهرستان قرچک با مشکلات و کمبودهایی در بخش امکانات و نیروی انسانی مواجه هستند که رفع این مشکلات و تجهیز امکانات برای خدمت رسانی بهینه و مطلوب به مردم در این منطقه، در دستور کار قرار دارد.

دکتر هاشمی تصریح کرد: احداث مراکز تخصصی مامایی، ایجاد آزمایشگاه مرکزی و همچنین تجهیز مراکز درمانی شهرستان قرچک به بخش های سی تی اسکن و رادیولوژی از دیگر اقداماتی است که علاوه بر بهبود خدمات درمانی ارائه شده در شهرستان موجب کاهش هزینه و صرفه جویی در وقت مردم این شهرستان خواهد شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص روند اجرای پروژه بیمارستان 64 تختخوابی شهرستان قرچک نیز گفت: اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل این پروژه از محل بودجه یک درصد مالیات بر ارزش افزوده تامین می شود که برهمین اساس، تلاش می کنیم این بیمارستان تا دو سال آینده تکمیل و به بهره برداری برسد.

دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور بررسی شرایط مراکز درمانی و بهداشتی شهرستان های قرچک، ورامین و پیشوا به این منطقه سفر کرده است.

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز ضمن حضور در جلسه کارگروه سلامت شهرستان قرچک، از روند اجرای پروژه بیمارستان 64 تختخوابی دولتی این شهرستان نیز بازدید کرد.

شرکت در جلسه کارگروه سلامت شهرستان ورامین و بررسی مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان این شهرستان از دیگر برنامه های سفر کاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 350150