توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استقرار امدادگران در "زریوار "
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۴
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان با اشاره به این‌که با شروع فصل تابستان آمار غرق شدگان در سواحل و دریاچه‌ها افزایش می‌یابد، گفت: در راستای کاهش این صدمات، پایگاه امداد و نجات ساحلی این جمعیت در حاشیه دریاچه زریوار مریوان مستقر و فعالیت‌های فصلی خود را برای کمک به آسیب‌دیدگان احتمالی آغاز خواهد کرد.
عرش نیوز به نقل از ایسنا؛دکتر حسن خدابنده‌لو با اعلام این خبر، اظهار کرد: پایگاه امداد و نجات ساحلی از ابتدای تیرماه لغایت شهریورماه سال‌جاری در دریاچه زریوار مریوان فعال خواهد شد.

 
وی با اعلام این‌که امدادگران و نجاتگران که همگی دوره امداد و نجات در سیلاب را گذرانده‌اند، وظیفه امداد و نجات در این پایگاه را عهده‌دار هستند، افزود: اجرای این طرح برای پیشگیری از حوادث غرق‌شدگی احتمالی است.

 
خدابنده‌لو با ذکر این نکته که پایگاه امداد و نجات مریوان جزو هفت پایگاه ساحلی مصوب جمعیت هلال احمر کشوری است، تصریح کرد: پایگاه امداد و نجات ساحلی وظیفه اطلاع رسانی، آموزش، امدادرسانی و فرهنگ‌سازی در مقابل حوادث ناشی از غرق‌شدگی را بر عهده دارد.

 
وی با اشاره به این‌که این پایگاه با در اختیار گرفتن امکانات امدادی مناسب از جمله قایق موتوری و حضور غواصان و امدادگران آموزش دیده در طول شبانه روز فعال است، ادامه داد: مهم‌ترین هدف پایگاه امداد و نجات مریوان، تقویت زمینه‌های پیشگیری از حوادث با رویکرد امداد و نجات است.

 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان در پایان با توجه به این‌که با شروع فصل گرما و هشدارهای مکرر مسوولان مبنی بر شنا نکردن در مناطق رودخانه‌ای و دریاچه‌ای، خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه حادثه می‌توانند از طریق شماره تلفن 147 ندای امداد به این جمعیت اطلاع دهند تا در اسرع وقت این پایگاه اقدامات امدادی خود را لحاظ کند.
کد مطلب: 275352