توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فانی: در مسیر حذف تحریم ها قرار داریم
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۸
وزیر آموزش و پرورش گفت: تیم مذاکره کننده هسته ای که به دفعات مورد حمایت رهبر معظم انقلاب قرار گرفته، توانسته حق مسلم ما را تثبیت کند و ما در مسیر حذف تحریم ها هستیم.
به گزارش عرش نیوز؛علی اصغر فانی شامگاه سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان تنگستان، موفقیت های اخیر در مذاکرات هسته ای را از مهم ترین دستاوردهای سیاست خارجی دولت برشمرد و تاکید کرد: امروز پروژه ایران هراسی کارایی خود را از دست داده است.

وی تصریح کرد: با تلاش های دستگاه دیپلماسی، امروز هیچ کشوری در دنیا نمی تواند ما را برای داشتن فناوری هسته ای تهدید کند و دنیا پذیرفته است که ایران می تواند دارای این دانش باشد.

وی که در جریان سفر هیات دولت به استان بوشهر به این شهرستان سفر کرده بود، با برشمرد دستاوردهای دولت یازدهم اظهار داشت: یکی از دستاوردهای دولت، حاکمیت آرامش و آسایش بر کشور است که در حرکات دولت دیده می شود و نتیجه این رویکرد به مردم منتقل شده است.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: امروز ایران به عنوان یک منطقه امن نسبت به سایر مناطق شناخته می شود.

فانی به کاهش تورم در دولت یازدهم به 17 درصد اشاره کرد و یادآور شد: در مدت 15 ماه از استقرار دولت یازدهم رشد اقتصادی کشور 10 درصد افزایش یافته و از منفی 6 درصد به مثبت 4 درصد رسیده است.

وی با یادآوری تلاش دولت برای توسعه سلامت در کشور اظهار کرد: در دولت یازدهم بیش از هشت میلیون ایرانی تحت پوشش بیمه درمانی قرار گرفته اند.

فانی به موضوع کاهش قیمت جهانی نفت در ماه های اخیر اشاره کرد و افزود: استکبار جهانی با همکاری ایادی خود در تلاش است تا با کاهش قیمت نفت به جمهوری اسلامی ایران ضربه بزند.

وی ادامه داد: چنان که رییس جمهوری در بوشهر گفت، ضرر اصلی این توطئه ها که توسط برخی کشورها به سرکردگی آمریکا صورت گرفته به خود این کشورها بر می گردد، چراکه ما در این خصوص تدبیر و تمهیدات لازم را اندیشیده ایم.

وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: حدود یک سوم بودجه سال 94 به درآمدهای نفتی متکی است که این رقم نسبت به بودجه هایی که تاکنون تنظیم شده کمترین اتکا را به نفت دارد.

فانی به مشارکت های مردمی در امر مدرسه سازی اشاره کرد گفت: با توجه به مشارکت فرهنگیان در امر مدرسه سازی در تنگستان و مطالبه فرماندار این شهرستان، اعتبار لازم برای احداث دو مدرسه در این منطقه از بودجه متمرکز ملی تامین می شود.

وزیر آموزش و پرورش بر پیگیری مطالبات عمومی شهرستان تنگستان تاکید کرد و اظهار داشت: با توجه به اجماعی که در احداث سد باهوش وجود دارد، امیدواریم این کار به سرانجام برسد.

وی مشارکت مردمی در همه عرصه ها را ضروری دانست و افزود: بعد از انقلاب به صورت متوسط روزانه 7.5 کلاس درس توسط خیرین ساخته شده که بیانگر مشارکت چشمگیر مردم در احداث مدارس در سطح کشور است.

فانی با یادآوری نظر مساعد رهبر معظم انقلاب درباره مشارکت خیرین در امر مدرسه سازی اظهار داشت: به باور ایشان هرگاه کار را به مردم واگذار کردیم، پشیمان نشدیم همچنان که جنگ نیز به کمک مردم اداره شد.

وی خاطرنشان کرد: بیش از 13 میلیون دانش آموز در 105 هزار مدرسه با تلاش ها و مجاهدت های حدود یک میلیون فرهنگی مشغول به تحصیل هستند.

وی با بیان این که استان بوشهر دارای 15 هزار کارمند فرهنگی است، تصریح کرد: اهمیت نهاد آموزش و پرورش به کمیت دانش آموزان و کارکنان آن نیست، بلکه از این حیث اهمیت دارد که نهاد انسان سازی است و سرمایه انسانی این بخش در آموزش و پرورش تامین می شود.

وزیر آموزش و پرورش ضمن تبیین ضرورت اجرای سند تحول نظام آموزشی کشور گفت: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری، امسال از 131 راهکار پیش بینی شده در سند تحول به 40 راهکار در قالب 99 برنامه ورود پیدا کرده ایم.

وی همچنین به شش ساحت تربیتی در سند تحول نظام آموزشی اشاره کرد و گفت: تربیت علمی، تربیت اخلاقی و اعتقادی، تربیت هنری، تربیت اقتصادی و حرفه ای، تربیت بدنی و جسمانی و تربیت اجتماعی و سیاسی از ساحت های تربیتی سند تحول نظام آموزشی است.

وزیر آموزش و پرورش به همراه هیات دولت در دوازدهمین سفر استانی به عنوان نماینده رییس جمهوری به شهرستان تنگستان سفر کرده است.


منبع:ایرنا
کد مطلب: 355353
 
 
 


هه هه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۱۰-۲۴ ۱۱:۵۲:۱۹
آقای فانی شما وزارت خانه خودت را اداره کن (62218)