توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرماندار یزد:
مبارزه جدی با معضل مواد مخدر نیازمند عزم و اراده همگانی است
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۶
فرماندار یزد مبارزه جدی با معضل مواد مخدر را نیازمند عزم و اراده همگانی دانست و گفت: استفاده از نظرات متخصصان و صاحبنظران در این زمینه راهگشا است.

به گزارش عرش نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری یزد، محمود شاکری شمسی در جلسه فرعی شورای مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: بهترین راه مبارزه با پدیده شوم اعتیاد پیشگیری، آگاه سازی و آموزش جوانان و دیگر افراد جامعه توسط مردم و مسئولان نسبت به خطرات و پیامدهای مصرف مواد مخدر می باشد.

فرماندار یزد با اشاره به اینکه دشمنان در صدد هستند با رواج مواد مخدر اراده جوانان کشور را سست کنند، افزود: دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب تاکنون برای مقابله با پیشرفت‌های ملت ایران دست به حربه‌های مختلف زده است که از مهم‌ترین آنها رواج اعتیاد و مواد مخدر بوده تا از این طریق قشر جوانان و اثر بخش جامعه را منفعل نمایند.

وی با تأکید بر اینکه اعتیاد منشاء بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماع است خاطرنشان کرد: اعتیاد به مواد مخدر زمینه ساز بروز بسیاری مشکلات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ... بوده و به عنوان یک تهدید جدی برای کشور محسوب می‌شود.

رئیس شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان یزد همچنین نقش سازمان‌های مردم نهاد را در پیشگیری و آموزش اقشار مختلف مردم را در این رابطه مهم و ضروری دانست.

شاکری شمسی در پایان افزود: وظیفه تبلیغ درباره اثرات سوء مواد مخدر و اعتیاد، به چند نهاد خاص محدود نمی‌شود؛ بلکه این امر باید در همه ارکان اجتماع صورت پذیرد.

در این جلسه دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان یزد با اعلام اینکه از 31 خرداد ماه الی 5 تیرماه به عنوان هفته مبارزه با مواد مخدر نامگذاری شده است تصریح کرد: در این هفته برنامه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی ویژه اقشار مختلف جامعه برگزار خواهد شد.

روستایی همچنین اظهار داشت: امحاء بیش از 2 تن مواد مخدر در شهرستان یزد مهم‌ترین برنامه این هفته خواهد بود.

کد مطلب: 267252