توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
عضو مجلس خبرگان رهبری:
موقوفات شهرهای مرکزی مازندران شناسایی شود
يکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۶
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به وجود رقبات و موقوفات ناشناخته در استان، گفت: موقوفات بسیاری در شهرهای مرکزی مازندران وجود دارد که باید شناسایی شود.
به گزارش عرش نیوز؛آیت الله نورالله طبرسی صبح امروز در دیدار مدیران اوقاف و امور خیریه مازندران در دفتر معظم له با تاکید بر احیا موقوفات مغفول مانده استان، اظهار داشت: نقش اوقاف در قانون اساسی هنوز مشخص نشده است و باید برای تقویت این فرهنگ دینی و اسلامی تلاش کنیم.

وی افزود: همه ادارات اوقاف استان و کشور باید وقف که صدقه جاریه و احسان ماندگار بوده را در جامعه ترویج کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به وجود املاک وقفی متعدد در استان، تصریح کرد: باید نیت واقفان در جامعه به خوبی اجرا تا عمل به وقف جاری شود.

طبرسی با بیان اینکه به دلیل بی‌قانونی بسیاری از موقوفات در دل شهرهای بزرگ استان مورد بی توجهی قرارمی‌گیرد، افزود: وقف متولی خصوصی دارد و باید این موقوفات به گونه‌ای احیا شود تا هر استانی بتواند به وسیله وقف خود را اداره کند.

وی با اعلام اینکه موقوفات بسیاری در شهرهای مرکزی مازندران وجود دارد که باید شناسایی شود، گفت: تشکیلات اوقاف یک نهاد دینی و مذهبی بوده که باید در امورات فرهنگی بیشتر فعال شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینکه وظیفه اصلی ما در برهه کنونی، احیا وقف در جامعه است، افزود: مازندران بیشترین سادات کشور را دارد که از طریق فرهنگ وقف می توانیم جایگاه سادات را در جامعه ترویج کنیم.

وی با تاکید بر اینکه جشن ثانی و تجلیل از سادات در ولادت امام زمان (عج) را در مازندران احیا کنیم، گفت: این اقدام فرهنگی و دینی می تواند از طریق دستگاه فرهنگی اوقاف صورت گیرد.

طبرسی افزود: درآمد موقوفات باید صرف هزینه‌های درمانی بیماران بی بضاعت شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه براساس آمارها بیش از 11 میلیون جوان دختر کشور در آستانه ازدواج قرار دارند، گفت: بسیاری از املاک و مستغلات وقفی استان می‌تواند صرف تامین هزینه جهیزیه و ازدواج جوانان ایرانی کم بضاعت جامعه شود.

وی با اشاره به اینکه جلسات قرآن و دینی اوقاف مازندران بسیار اثرگذار است، افزود: این فرهنگ به مرور در جامعه خود را نشان می‌دهد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 347451