توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سقف مبادلات ایران با فیلیپین افزایش یابد
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۳
استاندار مرکزی گفت: در حال حاضر سقف مبادلات ایران با فیلیپین ۳۰۰ میلیون دلار واردات بوه که این مهم باید افزایش پیدا کند.
به گزارش عرش نیوز؛محمد حسین مقیمی ظهر امروز در کارگروه توسعه صادرات استان با حضور سفیر فیلیپین و فعالان اقتصادی با اشاره به اهمیت توسعه روابط ایران با کشورهای دیگر به منظور ارتقای وضعیت اقتصادی کشور اظهار داشت: در حال حاضر  2900 واحد صنعتی در استان‌ مرکزی وجود دارد که بیشتر این صنایع درحوزه معدنی، طلا، سرب، مس، آهن و سنگ‌های ساختمانی فعالیت دارند.

وی افزود: استان‌مرکزی در حوزه‌های‌ صنعتی، کشاورزی، خدمات وگردشگری دارای ظرفیت بسیار بالایی بوده که باید به آن توجه ویژه شود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: استان‌مرکزی بیش ازیک‌میلیون و 500 هزار نفر جمعیت‌ دارد که 650 هزار نفراین جمعیت در اراک و مابقی جمعیت آن در 11 شهرستان استان ساکن هستند.

مقیمی با اشاره به وجود صنایع بسیار متعدد در استان گفت: اراک، ساوه، دلیجان 3 شهر بزرگ صنعتی استان هستند و این استان در صنایع فلزی، آلومینیوم، شیشه و سیمان، عایق صوتی و حرارتی است.

وی‌افزود: استان مرکزی دارای کارشناسان بسیار زیادی بوده که می توانند در تبادل اطلاعات با کشورهای دیگر همکاری کنند و با معرفی توانمندی های استان در رشد و ارتقای روایط اقتصادی گام بردارند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: بیشترین صادرات استان به کشور فیلیپین مواد شیمیای و نفتی بوده و واردات این کشوربه ایران موز است که باید تلاش شود در صادرات انار ساوه و پسته زرندیه نیز گام های تاثیرگذاری برداشته شود.

مقیمی با اشاره به اینکه امکان سرمایه گذاری مشترک بین این 2 کشور وجود دارد گفت: این کشور می تواند با سرمایه گذاری در بخش‌های صنعتی استان در توسعه روابط گام برداشته شود و این روابط تداوم داشته باشد.
 
وی افزود: استان مرکزی دارای صنایع تولید الیاف مصنوعی و محصولات شیمیایی و پالایشگاهی بوده و نیز در تولید خودروی سواری، کامیون، تولید واگن دارای توانمندی های بسیار بالایی است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 337551