توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار فارس: از سرمایه گذاری شرکت های ایتالیایی در استان حمایت می کنیم
يکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۴
استاندار فارس با اشاره به قدمت و گستردگی روابط اقتصادی دو کشور ایران و ایتالیا گفت: از سرمایه گذاری بخش خصوصی و شرکت های کشور ایتالیا در استان فارس حمایت می کنیم.
به گزارش عرش نیوز؛سید 'محمد احمدی 'عصرشنبه در دیدار با هیات اقتصادی ایتالیا در شیراز افزود: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس به عنوان نماینده بخش خصوصی، آماده امضای تفاهم نامه همکاری با بخش خصوصی این کشور است.

وی گفت: روابط اقتصادی جمهوری اسلامی و ایتالیا از سال های گذشته به رغم فراز و نشیب های سیاسی همچنان پایدار مانده است و مردم ایران خاطره خوبی از تجارت با ایتالیا و محصولات صنعتی این کشور دارند.

استاندار فارس با اشاره به ابراز تمایل شرکت های متعدد اروپایی برای گسترش روابط با کشور ایران افزود: در این میان سیاستمداران ایتالیا هم موضع گیری بهتری در خصوص ایران داشته اند و با توجه به نگرش مثبت و مطلوب مردم ایران، شرکت های ایتالیایی برای حضور در فعالیت های اقتصادی کشورمان در اولویت قرار دارند.

احمدی خاطرنشان کرد که فارس استان بزرگی است که امکانات و ظرفیت های بسیاری در زمینه های نفت و گاز، معادن، گردشگری و تجارت دارد.

رییس هیات اقتصادی ایتالیایی نیز در این دیدار گفت: با توجه به بحران های اقتصادی به وجود آمده در ایتالیا و دیگر کشورهای اروپایی، شرکت های این کشور تمایل زیادی برای حضور در ایران دارند.

'روبرتو چکون ' افزود: شرکت صنعتی ایتالیا این آمادگی را دارند تا برای سرمایه گذاری در فارس وارد عمل شوند و در این استان حضور یابند.

وی گفت: امیدوارم با حمایت مدیران و مسوولان فارس، شاهد حضور طولانی مدت و مستمر صنایع ایتالیا در این استان باشیم.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 327750