توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
وزیر تعاون: توانمندسازی شرکت های تعاونی در دستور کار دولت است
سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۲
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: توانمند سازی شرکت های تعاونی در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار دارد.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهار، 'علی ربیعی' در نشست مشترک با فرمانداران شهرستان های بهار و کبودراهنگ در تهران افزود: افراد جویای کار باید به سمت شرکت های تعاونی سوق داده شوند و در این زمینه نیز تسهیلات مناسبی در اختیار آنان قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه توان بانک توسعه افزایش می یابد، گفت: امسال از صندوق توسعه ملی 20 هزار میلیارد ریال به صندوق مهر رضا (ع) تزریق شده است.

ربیعی اضافه کرد: در مشاغل خرد، کوچک و خانگی آمادگی پرداخت تسهیلات وجود دارد و به واحدهایی که مشکل مالی دارند تا حد توان تسهیلات ارایه خواهد شد.

وزیر کار ادامه داد: ایجاد اشتغال در بخش خصوصی مورد توجه دولت است ، چرا که بخش خصوصی بیشتر در صنایع کوچک و متوسط متمرکز است.

وی بیش از 96 درصد سهم اشتغال کشور را در حوزه مشاغل خانگی، خرد و متوسط ذکر کرد و گفت: نزدیک به چهار درصد اشتغال در صنایع سرمایه بر متمرکز شده است و برای تحقق سهم 96 درصد نیاز به برنامه ریزی ویژه ای است.

ربیعی با بیان اینکه مطالعاتی از شش ماه گذشته در سطح استان های کشور شروع شده و ظرفیت های اشتغال در مناطق روستایی کشور بررسی می شود ،افزود: برای حل مشکلات استان همدان ماه آینده به این استان سفر خواهم کرد.

وی همچنین از آموزش های مهارت سیار از طریق سازمان آموزش های فنی و حرفه ای در استان های مختلف کشور خبر داد.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: این دو شهرستان از مناطق محروم هستند و افراد بسیاری از این دو شهرستان زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند که نیازمند توجه ویژه ای هستند.

'محمد علی پور مختار' اضافه کرد: در راستای ایجاد اشتغال و سود دهی برای مردم، شرکت تعاونی توسعه در دو شهرستان ایجاد شده که در این زمینه رتبه برتر کشور را کسب کرده اند.

وی گفت: هدف این شرکت، ایجاد اشتغال و سود دهی برای همه افراد عضو است و این شرکت در تمام زمینه ها فعالیت می کند.

'محسن مرادی پناه' فرماندار بهار نیز گفت: تکمیل باشگاه ورزشی کارگران ، ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی ، نبود صنایع تبدیلی در شهرستان ، ایجاد درمانگاه تامین اجتماعی در لالجین، توجه به بیمه روستاییان و عشایر و تجهیزات برای مراکز فنی و حرفه ای از نیازهای مهم شهرستان بهار است.

'احسان قنبری' فرماندار کبودراهنگ نیز گفت: تکمیل باشگاه ورزشی کارگران، تاسیس درمانگاه شبانه روزی در مرکز شهر ، تکمیل و تجهیز ساختمان خوابگاهی و کارگاهی فنی و حرفه ای از نیازهای مهم شهرستان کبودراهنگ است.

فرمانداران بهار و کبوراهنگ و نماینده مردم این دو شهرستان در مجلس شورای اسلامی برای بررسی مسایل و مشکلات این دو شهرستان هر هفته با یکی از وزرا دیدار می کنند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 331782