توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
کشور را با نگاه مذهبی، قومیتی وجنسیتی نمی توان آباد کرد
پنجشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۱
استاندار هرمزگان گفت: اگر می خواهیم کشورمان را آباد کنیم باید نگاه مذهبی، قومیتی وجنسیتی را کنار بگذاریم وهمه باهم کار کنیم.
به گزارش عرش نیوز، دکتر جاسم جادری شامگاه درآیین معارفه فرماندارجدید شهرستان قشم افزود : قضاوت روی افراد جامعه براساس اینگونه ویژگی ها متعلق به انسان های با فرهنگ امروز جامعه ما نیست.

وی با اشاره به اینکه اهل سنت، تک تک اقوام ایرانی وزنان درنظام اسلامی دارای سهم هستند ، تصریح کرد: همه این افراد حق مشارکت دراداره کشور را دارند ونباید خودشان را کنار بکشند.

به گفته وی هرکس ازاین شرایط کشور استفاده نکند یا اجازه ندهد که دیگران از این فرصت استفاده کنند، در واقع ظلم بزرگی به جامعه کرده است.

نماینده عالی دولت دراستان هرمزگان برضرورت اهتمام عمومی درجهت ساختن ایران تاکید کرد وگفت: فرماندار شهرستان قشم یک بانوی ایثارگر متعلق به خانواده معظم شهداست و انتظار ازهمه بزرگان این شهرستان به ویژه ائمه جمعه وروحانیون ، مدیران دستگاه های دولتی، نهادهای عمومی ومنطقه آزاد قشم این است که به وی کمک شود تا بتواند خدمات شایسته ای برای مردم شهرستان ارائه نماید.

دکتر جادری گفت: به بانوانی مانند عزت کمال زاده عباسی بخاطر صبوری و از خودگذشتگی باید مدال شجاعت داد که با وجود شهادت همسرش در ابتدای جنگ هرگز تسلیم مشکلات زندگی نشد و با تربیت فرزندش درس ایثار به همه ما داد.

وی همکاری با این بانوی فداکار را افتخاری برای مجموعه استانداری هرمزگان خواند و یادآور شد : پذیرش مسئولیت دراین شرایط بسیار سخت است ورها کردن زندگی آرام و قبول سکانداری شهرستانی مانند قشم که مملو از مشکلات است، برای این بانو چیزی جز عشق خدمت به مردم چیز دیگری نمی تواند باشد.

استاندار هرمزگان دربخش دیگری از سخنان خود به تشریح مشکلات استان هرمزگان پرداخت و با اشاره به اینکه این استان در جذب اعتبارات و تسهیلات صندوق توسعه ملی با ۹۰میلیارد ریال در بین استان های کشور در رتبه آخر قرار دارد، بخشی ازدلیل این عقب ماندگی در جذب اعتبارات را وجود مناطق آزاد و درگیر نشدن بخش خصوصی در فعالیت های اقتصادی این استان دانست.

وی با اشاره به اینکه دولت با محدودیت های مالی مواجه است اظهار امیدواری کرد که با تدبیر مقام معظم رهبری ؛ملت و دولت از این پیچ تاریخی به سلامت عبور کنند تا دولت حداقل نیازهای اولیه برخی ازساکنان روستاهای کشور ازجمله شهرستان قشم شامل آب، برق و جاده را بتواند تامین کند.

براساس این گزارش امام جمعه، امام جمعه اهل سنت، فرماندارسابق و فرماندار جدید شهرستان قشم نیز در این آیین سخنرانی کردند.

درآیین تودیع ومعارفه فرماندار شهرستان قشم با تقدیر از خدمات مسعود سالاری فرماندار سابق این شهرستان ؛ خانم عزت کمال زاده عباسی به عنوان فرماندار شهرستان قشم معرفی شد.
منبع:ایرنا
کد مطلب: 259585