توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تخصیص اعتبارات ویژه برای حل مشکلات درمانی، فرهنگی و اجتماعی تفرش
سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۵
استاندار مرکزی گفت: در دو سال آینده اعتبارات ویژه‌ای به تفرش اختصاص داده خواهد شد تا مشکلات درمانی، فرهنگی و اجتماعی شهرستان کاهش یابد.

به گزارش عرش نیوز؛محمدحسین مقیمی ظهر امروز در چهل و پنجمین کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان مرکزی اظهار داشت: در حوزه بهداشت و درمان از تأمین اجتماعی تقاضا داریم عملیات اجرایی و ساخت درمانگاه شهرستان تفرش را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه شهرداری‌ها موظف هستند بر اساس قانون نیم درصد از اعتبارات خود را به کتابخانه‌های عمومی اختصاص دهند، تصریح کرد: در سنوات گذشته شهرداری‌ها ساخت کتابخانه‌ها را بر عهده داشتند و با تصویب این قانون بار هزینه‌های آنها در ساخت کتابخانه‌ها کمتر شده است که باید در اول هر ماه نسبت به واریز سهم خود ابلاغ کنند.

استاندار مرکزی گفت: با پرداخت نیم درصد از اعتبارات شهرداری‌ها به کتابخانه‌های عمومی و ساخت کتابخانه سطح فرهنگی شهرستان نیز ارتقا پیدا خواهد کرد که این مهم باید مورد توجه قرار گیرد.

مقیمی اظهار کرد: درصد میزان پوشش مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در سطح شهرستان تفرش مطلوب نیست و کمیته امداد و بهزیستی موظف هستند طرحی را ارائه دهند تا بتوان بر اساس آن این میزان پوشش را کاهش داد.

وی ادامه داد: در دو سال آینده اعتبارات ویژه‌ای به تفرش اختصاص داده خواهد شد تا مشکلات درمانی، فرهنگی، اجتماعی شهرستان کاهش یابد.

استاندار مرکزی با اشاره به راه‌های دسترسی شهرستان بیان کرد: راه دسترسی به تفرش در خور شان مردم این منطقه نیست و باید هرچه سریع‌تر نسبت به اصلاح راه‌های‌ دسترسی این منطقه اقدامات لازم صورت گیرد.

مقیمی ادامه داد: جاده‌های تفرش، آشتیان، فراهان و کمیجان باید طی دو سال آینده بهسازی و نوسازی شوند تا مشکلات مردم در این زمینه کاهش یابد.

وی گفت: در استان مرکزی از نظر راه عقب می‌باشیم و به غیر از مسیرهای اصلی منتهی به دیگر استان‌های کشور در دیگر مسیرها و محورها با مشکل مواجه هستیم.

استاندار مرکزی تاکید کرد: باید بکوشیم علاقمندان به سرمایه‌گذاری را در شهرستان تفرش جذب کنیم، به همین منظور مشکل دو گروه سرمایه‌گذار در این شهرستان با مشارکت معاونت عمرانی در یک ماه آینده رفع خواهد شد.

مقیمی افزود: صد هکتار زمین به منظور توسعه به شهرک صنعتی تفرش اختصاص داده شده است که امیدواریم با اختصاص این زمین شاهد رونق فعالیت‌های تولیدی و صنعتی در این منطقه باشیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مرکزی نیز با بیان اینکه مدیریت ارشد استان با توجه به شعار سال ساماندهی به مسائل فرهنگی و برنامه‌ریزی‌های مطلوب در این زمینه را در اولویت کاری مدیران دستگاه‌های اجرایی قرار داده است، اظهار داشت: تدوین و تصویب توسعه فرهنگی استان از بارز‌ترین فعالیت‌های فرهنگی به شمار می‌رود، این سند که نقشه راه فرهنگی استان است، 654 برنامه را برای 26 دستگاه متولی فرهنگ تدوین و ابلاغ کرده است.

شکر‌الله حسن‌بیگی گفت: برگزاری هفته‌های فرهنگی در شهرستان‌ها یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این سند است که تمرکز نگاه‌ها به سوی شهرستان‌ها، ارتقای هویت ایرانی اسلامی، شناخت ظرفیت‌های مغفول مانده در هر شهرستان، بالا بردن مشارکت اجتماعی میان شهروندان، بزرگداشت مفاخر و... از جمله اهدافی است که در برگزاری برنامه‌های هفته فرهنگی مورد توجه قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: در شهرستان تفرش برگزاری کارگاه‌های سبک زندگی اسلامی، همایش‌های مذهبی، بازدید از خانواده شهدا، گفتمان‌های دینی و... به صورت جانبی و ویژه برگزار شده است.

منبع:فارس

کد مطلب: 329082