توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبیک مطرح کرد
تلاش برای افتتاح خانه فرهنگ زیاران در دهه فجر
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۶
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبیک گفت: در صورتی که پیمانکار پروژه خانه فرهنگ زیاران تا دی ماه امسال این پروژه را تکمیل و تحویل دهد، این پروژه در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.
عرش نیوز؛محمد علیمحمدی در آبیک اظهار داشت: طبق اظهار نظر پیمانکار، در حال حاضر پروژه خانه فرهنگ روستای زیاران از توابع بخش مرکزی شهرستان آبیک 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در مرحله سفت‌کاری است.

وی افزود: مهلت قانونی پیمانکار برای تحویل پروژه تا پایان فروردین ماه سال 94 است ولی با رایزنی صورت گرفته با پیمانکار قول مساعدت داده شده تا پایان دی ماه امسال پروژه را تکمیل و تحویل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دهد.

این مسئول ادامه داد: چند روز پیش به همراه جمعی از کارشناسان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین به بازدید پروژه خانه فرهنگ روستای زیاران رفته تا از روند ساخت و ساز و میزان پیشرفت این پروژه مطلع شویم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبیک تصریح کرد: پس از این بازدید پروژه مذکور که با هدف رفع اشکالات و ناهماهنگی‌های احتمالی در سازه با توجه به اهداف ساخت و موارد بهره‌برداری صورت پذیرفت در محل دفتر کارگاه ساختمانی با حضور افراد یاد شده و پیمانکار و ناظر پروژه در خصوص لزوم اعمال برخی تغییرات و اصلاحات در سازه، برگزار شد و مشکلات موجود در این پروژه مورد بررسی قرار گرفت.

علیمحمدی اضافه کرد: در این جلسه پیش‌بینی بودجه لازم برای تجهیز خانه فرهنگ پیش از افتتاح و مشکلات حین ساخت و ساز و مشکلات فنی و سازه پروژه مورد نقد و بررسی قرار گرفته بود.

وی یادآور شد: این جلسات تا تکمیل و افتتاح پروژه خانه فرهنگ روستای زیاران جهت هماهنگی‌های بیشتر بین سازنده و مجری طرح و بهره بردار ادامه خواهد داشت.

این مسئول خاطرنشان کرد: پروژه خانه فرهنگ زیاران در زمینی به مساحت 620 مترمربع و در دو طبقه شامل سالن اجتماعات، دفتر امور کار اداری، نگارخانه و محل فعالیت‌های هنرمندان در حال احداث است.

کلنگ احداث خانه فرهنگ روستای زیاران از توابع بخش مرکزی شهرستان آبیک در سال 89 به زمین زده شد و مقرر شده بود از سوی مجری این پروژه یعنی اداره‌کل راه و شهرسازی دو ساله به اتمام برسد ولی متأسفانه تاکنون این امر تحقق نیافته است ولی امیدواریم با پیگیری مسئولان و تکمیل پروژه در دی ماه، در دهه فجر امسال افتتاح شده و مردم این روستا از این پروژه فرهنگی استفاده لازم را ببرند که نیاز مبرم به این خانه فرهنگ دارند.فارس
کد مطلب: 294180