توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار یزد: پرداخت تسهیلات به افراد خاص ازعلل مشکلات اقتصادی سالهای گذشته بود
دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۹
استاندار یزد گفت: پرداخت تسهیلات بانکی به افراد و گروههای خاص از علل معضلات اقتصادی سالهای گذشته بود که اکنون بازپرداخت آنها با مشکل روبه رو شده است.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی استانداری یزد، سید 'محمد میرمحمدی' در نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی این استان افزود: این پرداختها دو مشکل کنترل حجم نقدینگی و معوقه های بانکی ایجاد کرد و در یک روند چند ساله به سرعت حجم نقدینگی افزایش یافت.

وی با اشاره به نقش مفاسد اقتصادی در فضای کسب و کار اظهار کرد: تزریق مداوم پول در جامعه اگرچه باعث توسعه فضای کسب و کار می شد اما افزایش تورم را نیز درپی داشت.

میرمحمدی ادامه داد: اکنون دولتی در کشور زمام امور را در دست دارد که می خواهد تمام مسائل و مشکلاتش را با مردم در میان بگذارد و در این زمینه با شفاف سازی ، از کارهای ظاهری و ابهام زایی خودداری کند و همین امر اطمینان خاطر برای جامعه ایجاد می کند که مردم با امید به آینده حرکت کنند.

استاندار یزد همچنین با اشاره به بحران آب در این استان گفت: راهی جز مدیریت مصرف آب در عرصه های صنعت، خانگی و کشاورزی نداریم.

وی افزود: ما نه تنها در استان با کمبود آب مواجهیم، بلکه آب موجود نیز کیفیت لازم را ندارد، بنابراین با کاهش کیفیت آب، طبیعی است که وضع موجود کشاورزی نیز حفظ نشود و باغات و زراعت با افت محصول یا کاهش سطح زیرکشت و گاه خشکی مواجه شود.

میرمحمدی اضافه کرد: با وجود پیگیری های صورت گرفته، به منظور اجرای طرح مدیریت مصرف بهینه آب کشاورزی استان، تاکنون مجوز تعیین ردیف اعتباری در کمیسیون ماده 215 مجلس شورای اسلامی اخذ نشده است.

وی اظهار کرد: در همین ارتباط با وزرای نیرو و جهاد کشاورزی و معاونین رییس جمهوری، جهانگیری و نوبخت مذاکره و مکاتبه کرده ایم این طرح بسیار مورد استقبال آنان قرار گرفته اما هنوز به تصویب کمیسیون مربوطه مجلس نرسیده است.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: در بحث استفاده از پساب های شهری نیز برنامه هایی در استان در دست اجراست تا بخشی از مشکل بحران آب مدیریت شود.

وی افزود: برای همه این محورها هم طرح و برنامه ها ی عملیاتی موجود است اما تامین اعتبار و مصوبه دولت و مجلس را نیز نیاز دارد که پیگیر آن هستیم و امیدوارم بحث تامین آب به نقطه مطلوبی در استان ختم شود.

میرمحمدی همچنین درخصوص کاهش تعرفه های گمرکی و پیش بینی آن در تفاهم نامه ها، خواستار امضای این تفاهم نامه ها با بررسی دقیق و رعایت کامل مقدمات امر شد تا عقد هر تفاهمنامه متضمن تأمین منافع کشور باشد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 354381