توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ساختارهای حزبی قوی برای تحقق طرح استانی شدن انتخابات نداریم
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۶
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس مشکلاتی همچون مسائل اجرایی، ضعیف شدن ارتباط مردم و نمایندگان و نیز نبود ساختار قوی حزبی در کشور را دلیل مخالفت با طرح استانی شدن انتخابات برشمرد.

به گزارش عرش نیوز؛عباس رجائی با اشاره به طرح موضوع استانی شدن انتخابات اظهار داشت: این طرح برخی معایب و مزایا داشته اینکه ما شرایطی را بوجود بیاوریم که سطح مجلس به کلان‌نگری و ملی نگاه کردن به مسائل گرایش پیدا کند و نمایندگان، نمایندگان همه ملت شده و تصمیماتشان آثار و طبعات ملی پیدا می‌کندبنابراین از نقاط خوب ومثبت این طرح است.

وی افزود: به این ترتیب دایره انتخاب مردم در سطح استان افزایش پیدا کرده، چون شهرستان‌ها گرایش‌های مختلفی دارند، در سطح استان افزایش پیدا می‌کند چون تعداد کاندیداها بیشتر شده و همه نمایندگان برای همه استان تلاش می‌کنند این یک مزیت خوبی است.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اما در بخشی ازموارد نقاط ضعف دارد مثلا از لحاظ اجرائی، زیرا در اجرا مشکلات عدیده ای به این ترتیب بوجود می آید و ثانیا ارتباط بین مردم و نماینده شان در حوزه انتخابیه به شدت ضعیف می‌شود و دفاتر ارتباط مردمی‌ نمایندگان،  مثل اکنون پر رونق نمی شود و این آمد و شدها کمتر اتفاق می افتد و این یکی از نقاط ضعف جدی محسوب می‌شود.

 رجائی افزود: دیگر این است که چون ما ساختار‌های حزبی قوی نداریم استانی شدن در جهت حزبی شدن انتخابات پیش رفته و چون هنوز شرایط تحزب در کشور جدی نشده حداقل در کوتاه مدت مشکلاتی در این زمینه داریم.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به مسائل مطرح شده و آنچه بیان شد، من در کل فعلا مخالف این طرح ارائه شده در مجلس شورای اسلامی هستم.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 344085