توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
علمای اهل سنت کردستان اقدام سرکرده داعش را محکوم کردند
چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۳
علمای اهل سنت کردستان با محکومیت اقدام سرکرده گروه تکفیری داعش در اعلام خلافت، از اعمال تروریستی و ضداسلامی این گروهگ تروریستی اعلام انزجار و برائت کردند.
به گزارش عرش نیوز به نقل از ایرنا، علمای اهل سنت کردستان با تقبیح اعلامیه گروه تروریستی داعش مبنی بر بیعت علمای اهل سنت با این گروه، اعلام کردند نمی توان با گروهی که به قتل زنان و کودکان و مردم بی گناه اقدام می کند، بیعت کرد.

 
بر اساس این گزارش در پی جنایات و کشتارهای گروه تروریستی داعش در عراق، علمای اهل سنت استان کردستان با اعلام برائت از این گروه تروریستی در گفت و گو با ایرنا، آن را مولود نامبارک صهیونیسم و آمریکا خواندند و هدف آنان را خدشه دار کردن چهره اسلام و مسلمین در سراسر جهان دانستند.

 
امام جمعه موقت سنندج، با بیان اینکه این گروه تروریستی هیچ ارتباطی با اهل سنت و حتی مسلمانان اعم از شیعه و سنی ندارد گفت: ماموریت این گروه خدشه دار کردن چهره اسلام و مسلمانان در دنیا است و علمای اهل سنت کردستان حرکت گروه تروریستی داعش را محکوم می­کنند.

 
ماموستا محمد امین راستی اظهار کرد: فعالان فرهنگی و دینی جهان اسلام باید چهره واقعی این گروه را برای همه مسلمانان مشخص کنند.

 
امام جمعه سقز هم با اشاره به اعلام خود خوانده رهبر گروه تکفیری داعش به عنوان خلیفه مسلمانان، گفت: رهبر این گروه دارای هیچ کارنامه طلبگی و حوزوی نیست و حتی اطلاعی از اصول اولیه اسلام ندارد و نمی تواند خلیفه مسلمانان باشد.

 
حاج ماموستا حسین زاده اظهار کرد: علمای اهل سنت نباید اجازه بدهند این گروه های تکفیری به نام اسلام و اهل سنت موجب خدشه دار شدن جایگاه والای اسلام شوند.

 
ماموستا حیدری، امام جمعه موقت بانه هم با بیان اینکه عمر چنین گروه های تروریستی بسیار کوتاه است و باید تمام مسلمانان اتحاد و همدلی خود را در برابر فتنه­های این گروه حفظ کنند، گفت: این گروه نمی تواند به هیچ وجه نماینده و مدافع اهل سنت باشد.

 
امام جمعه اهل سنت قروه هم گفت: حرکات و برنامه های این گروه بدبخت زیر دسته صهیونیسم بسیار احمقانه تر از این این ادعاها است چون آنها نشان داده اند که کمترین صفات انسانی را ندارند چه برسد به صفات رهبری جهان اسلام .

 
ماموستا حاج صدیق محمدی افزود: نگاه و برنامه های این گروه زیر دست دشمنان اسلام بسیار پست تر و عقب مانده تر از گروه خوارج دوران خلفای راشدین است.

 
وی بروز این گروه های نفهم را برای جهان اسلام مایه نگرانی و بدبختی خواند و خواستار وحدت و همفکری کلیه روحانیون و علمای جهان اسلام برای حذف آنها شد.

 
وی در پایان گفت: البته این یک واقعیت است که افرادی مانند ابوبکر بغدادی تاریخ مصرف خاصی دارند و در آینده نزدیک از سوی خود همفکرانشان حذف می شوند.

 
وی جهان اسلام را بسیار والاتر و بالاتر از این مسایل دانست که با بازی های سیاسی گروه های تکفیری تحت تاثیر قرار بگیرد.

 
ماموستا حاج ملا اقبال بهمنی یکی دیگر از علمای اهل سنت کردستان، این ادعای دروغین گروه داعش را تکذیب کرد و گفت: ادعای خلافت بدون علم ، اخلاق ، شجاعت و داشتن حداقل های یکی رهبر دینی بسیار ناشایست مورد تمسخر است.

 
وی وحدت جهان اسلام را در مقابل دشمنان اسلام بسیار مهم خواند و افزود: در طول تاریخ همیشه وحدت مذاهب اسلامی عامل شکست دشمنان اسلام بوده و هست.
کد مطلب: 283786