توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نگاه‌ها به تغییر مدیریت‌ها در کهگیلویه و بویراحمد خانوادگی است
چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۶
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: نگاه‌ها به تغییر مدیریت در استان ما نه سیاسی و اجتماعی و نه علمی است بلکه نگاه‌ها به تغییر مدیریت‌ها خانوادگی است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کهگیلویه و بویراحمد، دکتر فتاح محمدی که دوشنبه شب در نشست پژوهشی حوزه هنری استان سخن می‌گفت، با بیان اینکه تدوین دانشنامه فرهنگ و تمدن از کارهای ماندگار است، افزود: استان کهگیلویه و بویراحمد در ادوار مختلف در زمینه مستندسازی فعالیت‌ها و حماسه‌های خود نتوانسته خوب عمل کند.

 
وی در خصوص موسیقی در استان اظهار کرد: کار کردن در این استان سخت‌تر از سایر استانهاست بیش از 10جلسه با علما، ائمه جمعه و جماعات و با حضور نماینده ولی فقیه در زمینه مسایل فرهنگی، هنری و موسیقی تشکیل دادیم.

 
محمدی اضاف کرد: نگاههای جریانی، گروهی و سیاسی در این استان بر مسایل ملی و استانی اولویت دارد که کارها را سخت کرده است.

 
وی در رابطه با تغییر و تحولات مدیریتی در استان تصریح کرد: هم‌اکنون مشی دولت تدبیر و امید در زمینه تغییر و تحولات شرایطش متفاوت از دولت‌های قبل است در دولت اصلاحات و دولت مهرورزی نگاه خود را داشتند که اگر در این دولت نگاه اقتداگرایانه به مدیریت استان داشته باشیم قطعا با مشکلاتی مواجه خواهد شد.

 
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: خواسته‌ها و مطالبات مردم از دولت تدبیر و امید در زمینه تغییر و تحولات و بکارگیری مدیران به سطح جامعه و خانواده‌ها کشیده شده است، یعنی نگاه سیاسی و منطقه‌ای و طایفه‌ای نیست بلکه خانوادگی شده است. فراتر از نگاه سیاسی که در گذشته وجود داشت در این استان در حال شکل‌گیری است و سهم خواهی بوجود آمده است، ضمن اینکه قوا در سطح کشور بخصوص در این استان تداخل کارهایی داشته‌اند که این امر نیز مزید بر علت شده است.

 
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: متأسفانه شرایطی در کشور وجود دارد که شاید در حوزه سیاسی بلوغ کافی را نداریم و عوامل آن هم مشخص است. در عزل و نصب‌های مدیران استان کهگیلویه و بویراحمد نظرات متعددی در یک جریان سیاسی وجود دارد نگاه سیاسی نیست بلکه هرکس برای رفقا و دوستان خود است.

 
محمدی گفت: مدیریت استان تلاش دارد آرام و با حفظ کرامت‌ها و حرمت‌ها و توجه به ظرفیت‌های موجود استان تغییرات مدیریتی را انجام دهد چراکه خواسته و مطالبه مردم است.

 
وی تأکید کرد: اگر در استان کهگیلویه و بویراحمد تغییر و تحولات مدیران را نسبت به سایر استان‌ها مقایسه کنیم نمره ما بالاست اما نسبت به مطالبات و اراده مردم و ادوار گذشته نمره ما کاملا ضعیف است.

 
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: در حوزه سیاسی و تغییر و تحولات استان این قدر پیچیدگی وجود دارد که شرایط را سخت می‌کنند و ممکن است خیلی از تغییر و تحولات را به تعویق بیندازد و یا اگر تغییری انجام می‌شود به نحو احسن شکل نگیرد خیلی از نیروهای ما که انتخاب کردیم بدلیل وجود نگاه‌های متفاوت و متعدد وجود داشت، نیروی مطلوب ما نیست و به همین دلیل خیرالموجودین را این دانستیم.

 
محمدی در خصوص اعتبارات فرهنگی استان اظهار کرد: کل اعتبارات فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد 660 میلیون تومان است این در حالی است که تنها برای اعزام زائران به حرم حضرت امام خمینی(ره) از استان 480 میلیون تومان هزینه شده است. در شورای برنامه‌ریزی استان بعنوان مسئول دستگاههای فرهنگی استان به این مسأله معترض بودم و این امر مربوط به استان نیست بلکه در سطح ملی است.

 
وی اضافه کرد: طی سال جاری حدود 20 همایش ملی و استانی در استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار خواهد شد.
کد مطلب: 283687