توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه:
مسلمانان برای ایجاد وحدت گام بردارند
پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۷
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: مسلمانان باید با هر عقیده برای ایجاد وحدت گام بردارند.

به گزارش عرش نیوز؛ حجت‌الاسلام‌ علی محمدی دقایقی پیش در همایش علما و طلاب این شهرستان به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت با تبریک ولادت پیامبر (ص) و امام جعفر صادق (ع) اظهار کرد: وحدت یعنی اینکه مسلمانان با هر عقیده‌ای که دارند با همدلی برای ایجاد وحدت گام بردارند.

وی با بیان اینکه مسلمانان مشترکاتی دارند، افزود: به راحتی می‌توان با مهر و محبت به همدلی رسید و همه ما اعتقاد به خدای واحد و مکتب اسلام، پیامبر (ص) و قرآن کریم به عنوان کتاب آسمانی داریم.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: به خانه کعبه اعتقاد داریم و به طرف قبله در صف‌های واحد خداوند را عبادت می‌کنیم و نماز و روزه از مشترکات تمام مسلمانان شیعه و سنی است.

سرافرازی مسلمانان در وحدت است‌

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر ضرورت پرهیز از اختلاف، گفت: عزت و سرافرازی مسلمانان در حفظ وحدت است.

‌ ‌محمدی ‌اظهار کرد: وحدت یعنی اینکه مسلمانان با هر عقیده‌ای که دارند با همدلی برای ایجاد وحدت گام بردارند.

وی با بیان اینکه مسلمانان مشترکاتی دارند، افزود: به راحتی می‌توان با مهر و محبت به همدلی رسید و همه ما اعتقاد به خدای واحد و مکتب اسلام، پیامبر (ص) و قرآن کریم به عنوان کتاب آسمانی داریم.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: به خانه کعبه اعتقاد داریم و به طرف قبله در صف‌های واحد خداوند را عبادت می‌کنیم و نماز و روزه از مشترکات تمام مسلمانان شیعه و سنی است.

وی با بیان اینکه تمام مشترکات مسلمانان دارای پیام مشترک است، مطرح کرد: به مسلمانان تاکید شده نماز را به جماعت اقامه کنند.

محمدی شاکله نماز جمعه را بر وحدت و اتحاد بین مسلمانان دانست و افزود: در عید فطر و قربان نماز جماعت اقامه می‌شود و بر وحدت تاکید دارد.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه وحدت مسلمانان را الهام گرفته از مکتب اسلام و قرآن خواند و گفت: خداوند در قرآن فرمود وحدت داشته باشید و اختلاف و تفرقه نداشته باشید و از آن پرهیز کنید.

وی با تاکید بر اینکه نباید نعمت خداوند را فراموش کرد، یادآور شد: خداوند در قلب مسلمانان ایمان ایجاد کرده و مسلمانان با یکدیگر برادر هستند.

محمدی با اشاره به اینکه مسلمانان باید نعمت خداوند را به یاد داشته باشند، ادامه داد: علی (ع) فرمود مسلمانان باید در سایه وحدت و همدلی در کنار یکدیگر زندگی کنند و با صمیمیت اتحاد داشته باشند.

وی کسب موفقیت و سرافرازی را در سایه اتحاد عنوان کرد و گفت: وحدت سنت الهی بوده و سفارش شهدا و اسلام است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه آرامش و امنیت جامعه در سایه وحدت ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: دشمنان برای شکست اسلام و مسلمانان برنامه‌ریزی می‌کنند.

وی اضافه کرد: اسلام پس از 14 قرن دوباره در جهان مطرح شده و دشمن به دنبال اختلاف‌افکنی بین مسلمانان است و می‌خواهد جایگاه قرآن و کعبه را بین مسلمانان تضعیف کند.

محمدی با تصریح بر اینکه دشمن با توهین به مقدسات مسلمانان می‌خواهد بین آنها اختلاف ایجاد کند، یادآور شد: مومنان با یکدیگر برادر هستند و باید با هم صلح و دوستی داشته باشند.

وی با بیان اینکه شیطان بین مومنان کدورت و اختلاف ایجاد می‌کند، گفت: دشمن با شعار «اختلاف بینداز و حکومت کن» به دنبال غارت منابع مسلمانان است بنابراین شیعه و سنی شرعا تکلیف دارند که با هم اتحاد داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر ضرورت پرهیز از اختلاف‌افکنی خاطرنشان کرد: اختلاف، ریشه‌کن کننده دین است و نماز و روزه را از بین می‌برد.

وی طرفداری استکبار از شیعه و سنی را دروغ دانست و افزود: رژیم صهیونیستی در غزه مسلمانان را به شهادت رساند و با تمام توان به مردم مظلوم فلسطین حمله کرد.

محمدی تصریح کرد: تروریست‌ها در کشورهای منطقه مسلمانان را می‌کشند و دشمن اسلام هستند و عزت و سرافرازی مسلمانان در وحدت است.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) به ایجاد وحدت تاکید داشتند، خاطرنشان کرد: باید از تفرقه بپرهیزیم و از این موقعیت برای دنیا و آخرت مسلمانان تلاش کنیم.

بازدید از حوزه‌های علمیه امام جعفر صادق(ع) برادران و صدیقه کبری (س) خواهران تالش از جمله برنامه‌های رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در تالش است.

منبع:فارس

کد مطلب: 353085