توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
توطئه تجزیه عراق در آینده‌ای نزدیک خنثی می‌شود
آیت‌الله شبستری: آل‌سعود بازی خطرناکی را آغاز کرده/ آل‌خلیفه می‌خواهد داستان شیخ نمر را تکرار کند/ این اقدام سرآغاز انتفاضه خونینی است
جمعه ۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۲
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه رژیم آل‌سعود بازی فوق‌العاده خطرناکی را آغاز کرده است، گفت: این اقدام سرآغاز انتفاضه خونینی است چراکه آتش خشم شیعیان و مسلمانان به‌حدی خواهد بود که سقوط آل‌سعود و آل‌خلیفه کمترین آن خواهد بود.

 

به گزارش عرش نیوز به نقل از تسنیم از تبریز، آیت‌الله محسن مجتهد شبستری در خطبه‌های امروز نماز جمعه تبریز، با اشاره به سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرین، اظهار داشت: پس از ارسال نامه‌ای از سوی آل سعود به رژیم آل خلیفه، مبنی بر سلب تابعیت رهبر شیعیان بحرین، احتمال می‌رود می‌خواهند داستان شیخ نمر را تکرار کرده و ایشان را به شهادت برسانند و یا ایشان را زندانی کنند.

وی افزود: این اتفاق پس از سفر جان کری به این کشور تشدید شد و برخی گمانه‌زنی‌ها نشان می‌دهد که این مسائل بی‌شک با چراغ سبز آل سعود و آمریکا انجام می‌شود.

امام جمعه تبریز با یادآوری محکومیت این مسئله توسط بزرگان و رهبران جهان اسلام، گفت: آیت الله سیستانی نسبت به این تصمیم نامه به سازمان ملل نگاشت و حزب الله لبنان نیز با محکومیت شدید این مسئله نسبت به این تصمیم آل خلیفه واکنش نشان داد.

وی ادامه داد: ما ضمن محکومیت این حرکت رژیم آل‌خلیفه اعلام می‌کنیم، نه‌تنها شیعیان بلکه همه مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان در مقابل این توطئه بی‌تفاوت و ساکت نخواهند بود.

آیت‌الله مجتهد شبستری با ابراز اینکه رژیم آل سعود بازی فوق العاده خطرناکی را آغاز کرده است، تصریح کرد: این اقدام می‌تواند سرآغاز انتفاضه خونینی باشد چراکه کاسه صبر شیعیان و مسلمانان به سر خواهد آمد و آتش خشم شیعیان و مسلمانان به‌حدی خواهد بود که سقوط آل سعود و آل خلیفه کمترین آن خواهد بود.

وی با اشاره به آزادی فلوجه از چنگ تروریست‌های تکفیری داعش، گفت: پیروزی در شهر فلوجه نقطه عطف پیروزی برای مردم عراق و شکست فاحشی برای تروریست‌های داعش است و در صورت تداوم این پیروزی‌ها و آزادی شهر موصل، توطئه تجزیه عراق به‌فضل الهی در آینده نزدیک خنثی خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، با اشاره به به سوءقصد به حضرت آیت الله خامنه‌ای در سال 60، خاطرنشان کرد: در 6 تیر ماه سال 60، سوءقصدی علیه رهبر معظم انقلاب در مسجد ابوذر توسط منافقین انجام گرفت که با وجود حالت اغمای ایشان، خداوند متعال این عزیز را برای انقلاب حفظ کرد تا پس از امام راحل(ره)، سکان انقلاب را هدایت کند و کشتی‌بان کشتی انقلاب اسلامی باشد.

وی ادامه داد: یک روز پس از این حادثه نیز در هفتم تیر حادثه آیت الله شهید بهشتی و 72 تن از یاران انقلاب روی داد که من عصر روز هفتم به عیادت رهبر معظم انقلاب رفتم و به من گفتند که ایشان ماجرای هفتم تیر را نمی‌دانند.

آیت‌الله مجتهد شبستری با تأکید بر اینکه شهید بهشتی یکی از استوانه‌های نظام بودند، یادآور شد: وی با وجود اجتهاد، متفکر و اندیشمند و سیاستمداری بود که اندیشه‌هایش برگرفته از اسلام و بدون دنباله‌روی از غرب بود.

وی آیت‌الله بهشتی را مردی از تبار ابوذر و عمار دانست و افزود: به این دلیل بود که وی آماج حملات مخالفین اسلام ناب و منافقین واقع شد و با وجود سنگینی حادثه 7 تیر، این حادثه سبب رسوایی منافقین و مشخص شدن خادمین از خائنین شد.

خطیب جمعه تبریز، با اشاره به هفته قوه قضائیه گفت: امیدوارم تشکیلات قضایی با قاطعیت، صلابت، سرعت و دقت به وظایف خود عمل کنند.

وی بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با هیئت دولت را قابل تأمل دانست و افزود: حقوق‌های کلان از سوی برخی مسئولین هجوم به ارزش‌هاست و با وجود استثنا بودن این مسئله، بایستی برخورد و پیگیری جدی انجام شود.

آیت‌الله مجتهد شبستری با توصیه به "از فرصت مغفرت الهی در شب‌های قدر نهایت استفاده را ببریم"، یادآور شد: عمده کار در این شب‌ها طلب استغفار است و اذکار و ادعیه مقدمه استغفار و بیداری از خواب غفلت است.

وی راجع به شهادت امیرالمؤمنین علی(ع) توسط خوارج و ابن‌ملجم مرادی، خاطرنشان کرد: ابن‌ملجم جزو خوارج نهروان بودند که داعشی‌های امروز از آن سلسله و آن آبشخور فکری هستند که این گروه خطرناک و جاهل در دوران خلافت ایشان آتش جنگ را شعله‌ور ساختند و خطرناک‌تر از ناکثین و قاسطین بودند.

کد مطلب: 390589