توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
۱۸ میلیارد ریال برای اجرای پروژه‌های عمرانی بیله‌سوار تخصیص یافت
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۵۵
فرماندار شهرستان بیله‌سوار گفت: بیش از ۱۸ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای ۱۰ طرح عمرانی در شهرستان بیله‌سوار تخصیص یافته تا این پروژه‌ها تکمیل و بهره‌برداری شوند.
به گزارش عرش نیوز، آرام حلیم ظهر امروز در جلسه کارگروه آب، کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان بیله‌سوار اظهار داشت: بیش از ۱۸ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای ۱۰ طرح عمرانی در شهرستان بیله‌سوار تخصیص یافته تا این پروژه‌ها تکمیل و بهره‌برداری شوند.

وی با تاکید بر اهمیت کشاورزی در اقتصاد منطقه و معیشت مردم تصریح کرد: بیش از ۱۵ میلیارد تومان در سال زراعی جاری برای توسعه بخش کشاورزی به تولیدکنندگان بخش‌های مختلف زراعت، دام، باغ و مکانیزاسیون پرداخت شده است.

فرماندار شهرستان بیله‌سوار با انتقاد از بانک‌ها در عدم استمهال بدهی کشاورزان، خشکسالی را عامل اصلی ناتوانی کشاورزان در بازپرداخت وام‌های خود دانست و گفت: استمهال وام‌های کشاورزان شهرستان باید انجام شود تا از این طریق از آنها حمایت شود.

حلیم با بیان اینکه آب پمپاژ ۸ به هر طریق ممکن باید تأمین شود، بیان کرد:‌ امیدواریم آب مورد نیاز کشاورازن تامین شود و در این زمینه با مشکلی رو‌به‌رو نشویم تا بتوانیم شاهد رشد و توسعه کشاورزی در بیله‌سوار باشیم.

رئیس کارگروه آب، کشاورزی و منابع طبیعی افزود: آرامش فکری و اطمینان از تأمین نهاده‌های کشاورزی کشاورزان را به کشت زمین های خود امیدوارتر می‌کند و باید کاری کرد که کشاورزان این آرامش را احساس کنند.

وی با اشاره به خرید ۸ هزار و ۷۰۰ تن سویا در شهرستان و انتقال ۶ هزار و۵۰۰ تن آن به شهرهای تهران و اصفهان اظهار کرد: برای پرداخت پول سویای کشاورزان ۱۴ میلیارد تومان نیاز است که از این مبلغ ۷ میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت شده است.

فرماندار شهرستان بیله‌سوار افزود: بیشترین بارندگی در سطح استان، در شهرستان بیله سوار بوده و تا به حال ۹۵ درصد اراضی دیم کشت شده و بذر و کود مورد نیاز کشاورزان توزیع شده است.

در این جلسه مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیله‌سوار نیز با تشریح وضعیت بیمه محصولات کشاورزی و تأمین نهاده‌های مورد نیاز کشاورزان بیان کرد: ادوات خاک‌ورزی حفاظتی به متقاضیان با استفاده از تسهیلات واگذار شده است.

ربعلی جهانی با اشاره به تلاش جهاد کشاورزی در تأمین نیازهای کشاورزان گفت: ۸ هزار و ۲۰۰ تن بذر گواهی‌شده و یک هزار و ۵۰۰ تن کود شیمیایی یارانه‌ای در بین کشاورزان توزیع شده است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 338181