توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
محورهای هرمزگان ایمن سازی می شود
يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۷
معاون راهداری اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان از ایمن سازی جاده های استان خبر داد.
به گزارش عرش نیوز؛عباس شرفی در جلسه شورای راهداری که با حضور روسای ادارت شهرستان ها برگزار شد، افزود: فصل سفر به استان هرمزگان آغاز شده که طی ماه های آتی نیز به اوج خود خواهد رسید.

وی با بیان اینکه ورود مسافران در این فصل به هرمزگان وظیفه راه و شهرسازی را سنگین می کند، گفت: معاون راهداری اداره کل راه و شهرسازی با همکاری ادارات شهرستان ها طرح ایمن سازی جاده ها را با نصب علائم، رفع نقاط حادثه خیز، خط کشی محورها و... آغاز کرده اند.

وی ابراز امیدواری کرد، تلاش های انجام شده بتواند در کاهش سوانح جاده ای موثر واقع شود.

شرفی با اشاره به اینکه ترمیم و روکش مجدد آسفالت محورها در کاهش سوانح موثر است، ادامه داد، ۱۴۰۰ تن قیر یارانه ای به آسفالت محورها اختصاص یافته است که در این راستا با توجه  به اندازه نیاز شهرستان ها در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه با اشاره به تفاهم نامه امضا شده با دهیاری ها گفت: طبق این تفاهم نامه دهیاری ها می بایست از محل اعتبارات خود زیرسازی راه های روستایی خود را انجام و راه و شهرسازی نیز آسفالت مورد نیاز آنها را تامین می کند.

در این جلسه همچنین رازمند رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان به نصب علائم ایمنی و خط کشی جاده ها اشاره کرد و گفت: اجرای این عملیات برغم محدودیت منابع  مالی بصورت مستمر در حال انجام است.

وی با بیان اینکه خط کشی مجدد محورها در حال انجام است، افزود: تاکنون ۱۵۰۰ کیلومتر از محورهای استان توسط دو اکیپ خط کشی شده که طی ماه های آتی نیز ادامه خواهد داشت.

به گفته رازمند روزانه بالغ بر ۴۰ میلیون تومان برای خط کشی محورها هزینه می شود.

منبع:مهر

کد مطلب: 336174