توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده ولی فقیه در کردستان:
اولویت تامین اعتبار به امور فرهنگی و تعلیم و تربیت داده شود
يکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۴
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت یک موضوع اساسی در کشور است و اولویت تامین اعتبار باید به این بخش و امور فرهنگی داده شود.
به گزارش عرش نیوز؛حجت الاسلام سید محمد حسینی شاهرودی روز یکشنبه در دیدار رییس دانشگاه فرهنگیان کشور با وی، افزود: هر چه پیشرفت مادی و معنوی در کشور داریم ناشی از تعلیم و تربیت است و به هر میزانی که به این حوزه اهمیت دهیم رشد می کنیم.

وی بیان کرد: پیشرفت های خوبی در زمینه تعلیم و تربیت در کشور داشته ایم اما این حوزه هنوز جایگاه خوبی پیدا نکرده و نیاز است بیش از این مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه تعلیم و تربیت مورد تاکید دین مبین اسلام است، گفت: این امر باید اولویت اصلی حوزه آموزش و پرورش قرار گیرد و برای همه به یک باور تبدیل شود که علم بهتر از ثروت است.

وی با اشاره به اینکه در دین مبین اسلام علم و تربیت ارزش بالایی دارد از اینکه در گذشته علم را در برابر ثروت قرار می دادند ابراز تاسف کرد و گفت: نباید نگاه ابزاری به علم داشته باشیم و نیازمند این هستیم که در نگاه ها تحول صورت گیرد.

حجت الاسلام شاهرودی افزود: در سرمایه گذاری حوزه های فرهنگی، علمی و آموزشی نباید مانند حوزه اقتصادی به دنبال سود و منافع مادی باشیم.

وی اظهار کرد: باید نظام تعلیم و تربیت کشور را بر اساس تفکر اسلامی شکل دهیم و این مبانی فکری را ترویج کنیم.

نماینده ولی فقیه در کردستان خواستار توجه بیشتر به جذب دانشجویان حوزه تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش در داخل کشور شد و گفت: باید کمتر اجازه دهیم مربیان حوزه علمی و آموزشی در خارج از کشور تربیت شوند چرا که تفکر لیبرالی غرب، نگاه مادی گرایانه و سود و منفعتی به تمام موضوعات دارد و با اصول اخلاقی و تفکرات اسلامی بیگانه است.

وی معلمی را شغل انبیا دانست و گفت: باید اقدام های اساسی برای تامین آسایش و آرامش معلمان صورت گیرد تا آنها دغدغه ای برای کار علمی و تربیت دانش آموز و دانشجو نداشته باشند.

حجت الاسلام شاهرودی با بیان اینکه باید زمینه را برای کسانی که عشق و علاقه به شغل معلمی دارند فراهم نماییم تا این افراد بتوانند وارد چرخه تعلیم و تربیت شوند، افزود: در این حوزه تنها به نمره علمی و رتبه های تک رقمی و دو رقمی اکتفا ننماییم و بر روی حافظه افراد تکیه نکنیم.

وی گفت: ضروری است بر روی افراد فهیم سرمایه گذاری و نگاه ها را در گزینش عوض کنیم.

نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: دانشگاه فرهنگیان به شکلی بورسیه ای است و باید به کیفیت مسایل علمی توجه داشته باشیم و کیفیت را فدای کمیت نکنیم.

وی ادامه داد: درگیر شدن ذهن دانشجویان با مسایل حاشیه ای یکی از دلایل افت کیفیت در دانشگاه ها است.

حجت الاسلام شاهرودی بیان کرد: باید نشاط علمی را در دانشگاه ها ایجاد کنیم تا بتوانیم دانشجویان و دانش آموزان را بر اساس تفکر اسلامی پرورش دهیم.* دانشگاه فرهنگیان نوپا و نیازمند کمک ویژه استرییس دانشگاه فرهنگیان روز یکشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: دانشگاه فرهنگیان به دلیل نوپا بودن در میان مردم خوب معرفی نشده و به کمک و توجه ویژه نیاز دارد.

محمود مهر محمدی افزود: دانشگاه فرهنگیان به عنوان نهاد تربیت معلم کشور، نیازمند اطلاع رسانی های بهتر و بیشتر برای شناساندن میان خانواده ها به منظور پذیرش دانشجویان ممتاز است.

وی بر معرفی جایگاه، اهداف و ماموریت خطیر دانشگاه فرهنگیان از طریق رسانه ها تاکید کرد و از ائمه جمعه و جماعات و رسانه ها خواست در تریبون های خود، دانشگاه فرهنگیان را بهتر معرفی کنند.

رییس دانشگاه فرهنگیان همچنین از نماینده ولی فقیه در کردستان خواست زمینه حضور روحانیون را در جهت کمک به ارتقای سطح کیفی تعلیم و تربیت در دانشگاه فرهنگیان فراهم کنند.

وی با بیان اینکه پردیس دختران سنندج این دانشگاه شرایط خوبی از لحاظ امکانات و زیر ساخت ها ندارد از مسوولان استان برای بهبود وضعیت این مرکز درخواست همکاری کرد.

در سطح کشور 100 واحد دانشگاه فرهنگیان فعال است که پردیس برادران این دانشگاه در استان جزو بهترین دانشگاه ها از لحاظ امکانات، فضا و زیرساخت ها در سطح کشور است.

مهر محمدی با بیان اینکه پردیس دختران وضعیت مناسبی از لحاظ فضا و امکانات ندارد و نیازمند همت بیشتر مسوولان است اظهار کرد: در مجموع در پردیس دختران و پسران دانشگاه فرهنگیان استان با پذیرش بهمن ماه امسال، بیش از دو هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند.

رییس دانشگاه فرهنگیان افزود: کردستان امکانات خوبی دارد و از شش استان غربی کشور هم پذیرش دانشجو داریم که این فرصت خوبی برای استان است و ما از جذب دانشجو در پردیس های استان استقبال می کنیم.

رییس دانشگاه فرهنگیان صبح امروز به سنندج سفر کرده است و در ابتدای سفر یک روزه خود با جمعی از خانواده های شهدا و ایثارگران دانشگاه فرهنگیان استان دیدار کرد.

حضور در نشسست تخصصی و دیدار با مسوولان استان از دیگر برنامه های سفر محمود مهر محمدی به سنندج است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 342276